YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Teröristlerden "kandırıldık" itirafı
Teröristlerden "kandırıldık" itirafı
18 Nisan 2016 15:05
Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde güvenlik güçlerine teslim olan teröristler, terör örgütü PKK tarafından kandırıldıklarını belirterek, örgüte katılmalarından dolayı duydukları pişmanlığı anlattı.

Yüksekova'da bölücü terör örgütüne yönelik operasyon sırasında teslim olan teröristlerden biri, güvenlik güçlerine verdiği ifadede, pişman olduğunu söyledi. Yaptıklarının yanlış olduğunu gördüğünü belirten terörist, şu ifadeleri kullandı:

"Çünkü halka zarar verildi. Bu yanlışımızı, hatamızı anladık, devlet güçlerine sığındık. 'Yakın' diyordu, 'eşyaları falan yakın, büyük binaları yakın.' Başta bu hendek kazma işleri başlarken bize öğretilen tamamıyla halkın yararına. Fakat halkı dinlemiyorduk. Eğer özgürlük yakalanacaksa bu hendeklerle yakalanacak. Biz başlarken öyle inandık, ondan etkilendik. Fakat sonradan böyle olmadığını gördük. Eğer bir faydası olsaydı insanlar bu kadar rahat gitmezdi, evlerini terk etmezdi. Bu halkın yararına ne olacak, gariban insanlar. Biz bunu geç de olsa anladık."

"Eve dönmek istedim örgüt izin vermedi"

Teslim olan diğer terörist ise örgütün iç yüzünü bilmediğini belirterek, "Millet bahsedince güzel sandım öyle katıldım" dedi.

20 gün boyunca tünelde çatıştıklarını söyleyen terörist, en baştan beri pişman olduğunu, eve dönmek istediğini ancak örgütün buna izin vermediğini anlattı.

Örgütten kaçmak istediğini ancak bir yolunu bulamadığını aktaran terörist, "Sonra bir yol bulduk, arkadaşlarla teslim olduk. Askerler de bize iyi davrandı" diye konuştu.

 

AA

keriziz ya
 // Afyon Dinar
İnanayımmı ????
İlk defa tabi yeni bir oluşum 30/40 sene lik bi mazisi felan yok örnekleri yok doğru dur he lan oğlum beşikteki bebe bile...
18 Nisan 2016 16:31
idam veya hapis
 // mehmet hacet
kandirildik mi? hadi ya. cok acidik. omur boyu hapis veya idam olmali bence....
18 Nisan 2016 12:40
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler