YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Teröristlerden ‘Ermeni’ itirafı
Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde bölücü terör örgütü mensuplarının kamera kayıtları ele geçirildi. Rozerin kod adlı bir teröristin “Ermeniler de bu savaşta yer alıyor” demesi kayıtlara yansıdı.
Teröristlerden ‘Ermeni’ itirafı
27 Nisan 2016 / 09:02 Güncelleme: 27 Nisan 2016 / 09:19

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde terörle mücadeleyi sürdüren güvenlik güçleri bölücü terör örgütü mensuplarının kamera kayıtlarını ele geçirdi.

Güvenlik kaynakları tarafından paylaşılan kamera kayıtlarında, Yüksekova’da devam eden arama tarama faaliyetleri esnasında teröristlerin sürekli yer değiştirdiği, bazen camiyi, bazen birkaç katlı binaları, bazen de tek katlı binaları kullandığı görüldü.

1-20160427091812.jpg

Görüntülerden, 6 bölücü terör örgütü mensubunun Yüksekova Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan Ova Camii içerisinde silah bakımı yaptığı tespit edildi.

Görüntülerde, 17 Nisan 2016 tarihinde güvenlik güçlerine teslim olan YPG mensubu bir teröristin Ova Camii içerisinde Doçka uçaksavar silahı ile poz verdiği görüldü.

Ayrıca cami içerisinde 1 adet Doçka uçaksavar silahı, 1 adet Bixi Makineli Tüfeği ve 9 adet Kaleşnikof Piyade Tüfeği’nin olduğu kaydedildi. 

2-866.jpg

Yüksekova şehir merkezinde sözde sorumlu düzeyinde faaliyet gösteren bölücü terör örgütü mensuplarının bir evde toplantı yaptıkları ve toplantı sonucunda belirledikleri faaliyetler için sözde görevlendirmeler yaptıkları görüntüde, sırtında Kanas keskin nişancı silahı ile dışarı çıkan teröriste işaret parmağını göstererek emirler veren elebaşı terörist, eski Mehmetçik İlköğretim Okulu’nun müdürü Kamuran kod adlı Ahmet Akdeniz yer aldı.

3-472.jpg

Güvenlik güçleri, bu teröristin 30 Mart 2016 tarihinde icra edilen bir operasyonda etkisiz hale getirildiğini, bu grup içinde yer alan sözde Güngör mahallesi sorumlusu Zinar kod adlı Ömer Saraç’ın, 14 Nisan 2016 tarihinde teslim olan 7 teröristten birisi olduğunu açıkladı. 

4-278.jpg

“ERMENİLER DE BU SAVAŞTA YER ALIYOR” 

Ele geçirilen görüntülere teröristlerin karargah olarak kullandıkları bir evin bahçesindeki konuşmaları yansırken, Rozerin kod adlı bir teröristin, Rızgar kod adlı başka bir teröriste “Ermeniler de bu savaşta yer alıyor” diye hitap ettiği, onun da “Ermeniler de olmasa bu savaşı kazanamazsınız” diyerek cevap verdiği kaydedildi. 

Yüksekova’da diğer bir evde çekilen görüntülerde, iki BTÖ mensubunun iki adet havan mühimmatı ve bir adet el bombası ile çekme düzenekli el yapımı patlayıcı yaptıkları görüldü. 

 

İHA

resme bak anlarsın
 // muammer bekaroğlu
yukarıdaki resimlere bakınca pkklıların ermeni olduğunu anlamamak cahilliktir,birde bunlar parlementer öylemi,demopkrasi bumu özgürlük bumu ben böylebirilerinin buluduğu yere ancak kandil derim bunların neişivar TC BMM de bunlar resmen tescilli(bence)emperyalistlerin ajanlarıdır,bunları vatandaşlıktan çıkartıp ülkelerine göderilmesi lşazım....
27 Nisan 2016 Çarşamba 14:07
Kripto Ermeni Varlığı
 // Vatansever
Evet pekaka asala ermeni terör örgütünün devamıdır.Bu gün Ermeniler sadece pkk içinde yer almaz.Kürt ,Alevi,sol kimliği içine de sinmişler....
27 Nisan 2016 13:36
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler