YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Teröristler tedavi edildi, parası SGK'ya ödetildi
Usulsüzlük yaparak yaralı teröristleri tedavi eden Gazi Yaşargil ve Selahattin Eyyübi devlet hastanelerinin, ‘silindi’ dediği kayıtlar ortaya çıktı.
Teröristler tedavi edildi, parası SGK'ya ödetildi
29 Nisan 2016 / 05:23 Güncelleme: 29 Nisan 2016 / 09:05

Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Selahaddin Eyyübi Devlet Hastanesi’nde sahte isim ya da başka hastaların üzerinden tedavi edilen PKK / PYD’li teröristlerin silinen kayıtlar ortaya çıkmıştı.

Yaralı asker ve polislerin Dicle Üniversitesi Hastanesi’nde doktorların ihmali üzerine şehit olduğu iddiasını araştıran Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ın çağrısıyla Kobani olaylarını bahane ederek 6-8 Ekim 2014’te kentte ortalığı savaş alanına çeviren teröristlerin, iki kamu hastanesinde sahte isim ve eski hastalara ait kayıtlarla tedavi edildiğini ortaya çıkarmıştı.

1.500 KİŞİ TEDAVİ EDİLDİ

Edindiği bilgilere göre Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Selahaddin Eyyübi Devlet Hastanesi’nde yaklaşık bin 500 kişi usulsüz şekilde tedavi edildi. Soruşturmayı yürüten müfettişler, hastane yönetiminden o döneme ait kayıtları istedi, ancak ‘silindi’ yanıtını aldı. Silinmeden önce duyarlı hastane personelinin kopyaladığı verilere göre, üç gün içinde çoğu Diyarbakır dışından ve Suriye’den gelen yüzlerce kişi, acil servise başvurdu. Kayıtlara göre, acil şikâyetiyle daha önce tedavi olan hastaların bilgileriyle kırsaldan ve Suriye’den gelen PKK ile PYD’li teröristler tedavi edilmiş. Tedavi masrafları ise SSK’ya ödetilmiş.

1-20160429082355.jpg

KURŞUN VE BIÇAK YARASI

Bir gün arayla farklı kişilerin aynı isimle tedavi edildiği hastanelerde şikâyetlerin büyük bir bölümü, ‘tüfek ve ağır silahlarla ateş sonucu yaralanma’ olarak kaydedilmiş. Bir diğer şikayet ise ‘darp veya çarpma sonucu yaralanma’ ve “bıçak kılıç ve kamayla yaralanma.” Sadece bir hastaneye ait elde edilen 664 kişilik hasta kayıtlarına göre, yaralıların 92’si Suriye’den gelen PYD’li terörist.

215392.jpg

STAR

Hem de suriyeden gelmişler
 // Vehbi A.
Benim köylü Fatma ninem şehire gelip tedavi olmayı bilmiyor. Bunlar bir de böyle kalabalık halde suriyeden gelmişler. Kim getirmiş? Nasıl getirmiş? Yolları kontrol edenler ne yapıyormuş? Sınırın neresinden geçmişler? Giderken davul zurna çalmışlar mı?...
29 Nisan 2016 Cuma 16:20
 // milli irade
Hala nasıl o hastane çalışabiliyor anlamıyorum. Aylardır bu haberler yapılıyor ama adamlar hala teröristleri tedavi ediyorlar. Göz yumanlar da hesap vermeli ve terörist muamelesi yapılmalı....
29 Nisan 2016 09:07
 // adl
Buraları yöneticileri hangi serefsizler aciklansin...
29 Nisan 2016 08:58
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler