YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Teröristler çembere alındı
Gümüşhane Valisi Yusuf Mayda, Giresun Jandarma Bölge Komutanlığı'ndan bölgeye sevk edilen güvenlik güçlerinin katılımıyla 4-5 kişi oldukları tahmin edilen terör örgütü grubunun çember altına alındığını söyledi.
Teröristler çembere alındı
03 Temmuz 2012 / 17:53 Güncelleme: 03 Temmuz 2012 / 17:57

Vali Mayda, yaptığı açıklamada, dün gece güvenlik güçleri ile PKK terör örgütü mensupları arasında çıkan çatışmada 1 teröristin ölü ele geçirildiğini anımsattı.

Bu teröristin kimliğinin tespiti için ekiplerin çalışmalarını sürdürdüğünü ifade eden Vali Mayda, ''Teknik bir çalışma söz konusu. Çalışmanın sonuçlanması halinde kesin kimliğini açıklayabileceğiz. Şu an itibariyle tahminler yürütülüyor ancak kimlik kesinleşmeden isimlendirmemiz doğru olmayacaktır'' dedi.

''Giresun Jandarma Bölge Komutanlığı'ndan bölgeye sevk edilen güvenlik güçlerinin katılımıyla 4-5 kişi oldukları tahmin edilen terör örgütü grubunun çember altına alındığını'' kaydeden Vali Mayda, şunları söyledi:

''Kaçan teröristlerin yakalanmasına yönelik operasyonlarımız devam ediyor. Yakın zamanda diğer grup üyelerini de canlı ya da ölü etkisiz hale getirmiş olmayı bekliyoruz. Değişik noktalarda çalışma yaptırıyoruz. Takviye unsurlar temin edildi. Arazide şu anda operasyonlar devam ediyor. Halkımızın huzur içinde yaşayabilmesi için kaçan teröristleri de etkisiz hale getirmek istiyoruz. Elden gelen her türlü gayret sarf ediliyor. Ele geçirilen uzun namlulu silah ile sırt çantaları da yetkili teknik kadromuz tarafından inceleniyor. Şu an itibariyle güvenlik güçlerimizde sağlık açısından herhangi bir olumsuz durum söz konusu değil. Sağlıklı bir şekilde operasyonumuz sürüyor.'' AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler