YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Teröristin kimliği henüz belirlenemedi
Teröristin kimliği henüz belirlenemedi
Teröristin kimliği henüz belirlenemedi
19 Ağustos 2008 / 19:37 Güncelleme: 19 Ağustos 2008 / 00:00

Mersin'de polis tarafından takip edilirken kendini patlatan teröristin aracındaki incelemeler ile teröristin kimliğini belirleme çalışmaları sürüyor.


Patlama sonrası Adana-Mersin otoyolu ise Gözne girişi araç trafiğine kapatıldı. Araçların bu yöne geçişlerine izin verilmiyor.


Güvenlik güçleri, patlayan araçla ilgili tüm delilleri titizlikle inceliyor. Mersin Valisi Hüseyin Aksoy'da makam aracı ile patlamanın meydana geldiği yere gelerek ekiplerden bilgi aldı.
Patlama sonrası teröristin cesedi paramparça olurken aracın 27 plakalı harf grubu öğrenilemeyen 626 rakam gruplu mazda bir araç olduğu öğrenildi.


Bombalı yüklü aracın geleceğini takibe alan emniyet güçlerinin Mersin Bölge Trafik istasyonu önünde önlem aldığı fakat teröristin patlatma ihtimaline karşı burada durdurmadığı ve otoyol köprüsü altında durdurmak istediği ve teröristin burada aracı patlattığı öğrenildi.


Patlamada yaralanan polis memurlarından Ferhan Tek, Fettah Ateş, Ali Çetiner, Mehmet Çelik, Yusuf Ayan, Veysel Baytan, Abdulkadir Boyraz ve Tayfun Aktürk'ün Mersin Devlet Hastanesi'nde, Burhan Uğur, Nuri Güleryüz, Adnan Ülke ve Mehmet Bayhan'ın ise MEÜ Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavileri sürdüğü, ağır yaralanan 2 polisin ameliyata alındığını öğrenildi

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler