YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Teröristerden hain talimat: Yakarak kaçın!
Teröristerden hain talimat: Yakarak kaçın!
09 Mayıs 2016 07:26
Mardin’in Nusaybin ilçesinde devam eden operasyonda 2 bin 600’den fazla evi kontrol eden emniyet güçleri, terör örgütü PKK’yı kıskaca aldı.

TSK ve emniyet unsurlarınca yürütülen operasyon, Kışla ve Zeynelabidin, Fırat, Dicle, Yenişehir ve Abdülkadir Paşa mahallelerinde yoğunlaştı.

Operasyonda alınan arama kararları doğrultusunda söz konusu mahallelerdeki evlerin yarısından fazlasını kontrol eden emniyet güçleri, çalışmalarında büyük aşama katetti.

"YAKARAK KAÇIN!"

Başarılı operasyonlar sebebiyle de PKK’lı teröristler iyice köşeye sıkıştı. Çemberin daralması karşısında örgüt mensuplarının yaşadığı panik kendi aralarındaki telsiz görüşmelerine de yansıdı.

Bir görüşmede teröristlerin yoğun ateş altında olduklarını belirtmesi üzerine “Agit” kod adlı teröristten “Yakarak kaçın” talimatı geldi. Bunun üzerine teröristlerce evler ve okullar yakıldı. 

NUSAYBİN RUHU...

Emniyet güçlerinin operasyon çerçevesinde daha hızlı ilerlemeleri yönündeki en büyük engeli ise teröristlerce evlere, yollara ve bahçelere tuzaklanan el yapımı patlayıcılar oluşturuyor. Buna rağmen asker ve polis, bölücü terör örgütü üyelerine yönelik operasyonu kararlılıkla sürdürüyor.

Zaman zaman silah arkadaşlarını yanı başlarında şehit veren, arkadaşlarının yaralarını elleriyle saran güvenlik güçleri, tüm bu zorluklara rağmen kararlılıklarından vazgeçmeden fedakârca ilerleyişlerine devam ediyor.

El yapımı patlayıcılara, bombalı tuzaklara rağmen teröristlere karşı kahramanca mücadele eden TSK ve emniyet unsurları, bu kararlılık ve fedakârlıkları “Nusaybin ruhu” olarak adlandırıyor.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler