YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Terörist bile Meclis'e girer...
Terörist bile Meclis'e girer...
14 Aralık 2011 07:46
CHP'nin teklifi yasalaşırsa mahkûmiyeti olmayan terörist bile Meclis'e girer...
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, CHP'nin Ergenekon'dan tutuklu milletvekillerinin serbest bırakılmasına yönelik taleplerine karşı çıktı. Dün NTV'de katıldığı canlı yayında soruları cevaplayan Bozdağ, CHP'li sözcülerin sadece tutuklu yargılanan milletvekilleri Mustafa Balbay ve Mehmet Habe-ral'dan bahsettiğini belirtti.

Ancak Ergenekon sanıkları için istenilen düzenlemenin doğuracağı sonuçların dikkate alınmadığını ifade etti. Bozdağ, "Bu davada sadece Haberal ve Balbay mı yargılanıyor? Onlarca insan var. Milletvekili seçilen kişi tutuksuz yargılansın derseniz, mahkûmiyeti olmayan teröristler bile Par-lamento'ya girebilir." uyarısında bulundu.

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, uzun tutukluluk sürelerine ilişkin soru üzerine de CMK'daki son düzenlemeyle tutukluluk sürelerine bir sınırlama getirildiğini hatırlattı. Daha önce böyle bir sınırlama olmadığını ifade eden Bozdağ, "Uzun tutukluluk süresi kanundan ziyade yargılama sürelerinin uzamasından kaynaklanıyor. Süreyi daha da aşağı çektiğimizde kamuoyunda rahatsızlık yaratabilecek tahliyeler de söz konusu olacaktır." uyarısında bulundu. Şike cezalarında indirime giden yasanın 'AK Parti'de çatlağa neden oldu' iddialarına ilişkin olarak da "Bu suça (şike suçuna) verilen cezanın orantısız olduğu konusunda bir ittifak var. Öyleyse bu cezanın değiştirilmesi lazım. AK Parti üzerinde mühendislik yapmak isteyenler başarılı olamadı, olamayacak. AK Parti ile ilgili 'Keşke böyle bir ayrılığa düşseler' diye arzu eden bir azınlık var." diye konuştu. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün görev süresine ilişkin olarak da "Benim şahsi görüşüm, Cumhurbaşkanı'mızın görev süresinin 7 yıl olduğu yönünde." değerlendirmesini yaptı.

Bekir Bozdağ, 'molla imam' tartışmasının sorulması üzerine de Diyanet İşleri Başkanlığı'nın doğuda 'molla' ya da 'mele' olarak adlandırılan kişileri kadrosuna katacağını hatırlattı. Bu kişilerin dini bilgisinin sınava tabi tutulacağını vurgulayarak, şöyle devam etti: "Eğer devlet memuru niteliği taşımıyorlarsa kadroya alınmayacaklar. Bu genel bir düzenlemedir. Sadece bir bölge için değil Türkiye'nin her yeri içindir. İlk defa uygulanmıyor. Azami kadro bin kişidir. Mollaların Diyanet'e gelmesi diye bir şey söz konusu değildir. Kimseyi asimile etmek gibi bir düşüncemiz yok. PKK'yla mücadele için düşünülmüş, planlanmış bir proje değil. İyi dini eğitim almış birikimli insanlar, sınavda başarılı olursa Diyanet şemsiyesi altında hizmet etme fırsatı bulacak." (Zaman)

ALLAH bu hükümetimizi Basimizdanalmasin
 // Emine Uyar
Aslinda CHP yi MHP VE DBP yi TBBM sinden atinya onlar
Vatan hayinleri.Kardes kardesin kanini döksün bizde okana ekmek bandirip
yiyelim diyenler.ALLAH onlari islah etsin islah olmiyacaklarsa hepsi birden telef olsunlar..AMIN YARRABEL ALEMIN................
14 Aralık 2011 14:12
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler