YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Terörist annelerine seslendi
"Evlatlarınızın dağlara birer terörist olarak çıkmasına engel olun"
Terörist annelerine seslendi
07 Mart 2010 / 13:59 Güncelleme: 07 Mart 2010 / 14:16

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir kez daha ülkemizin tüm annelerinden, tüm kadınlardan yaşanan bu acıyı durdurmak için yüreklerini ortaya koymalarını rica ediyorum'' dedi.

''Dünya Kadınlar Günü'' dolayısıyla Devlet Su İşleri Salonunda düzenlenen, ''GAP ve Kadının Güçlendirilmesi'' panelinin açılışında konuşan Erdoğan, annelerin kaybettiği bir ortamda hiç kimse kazanamayacağını belirtti.

Erdoğan, ''Kadının maalesef kan tacirleri oldu, istismarcıları oldu, silah tüccarları oldu. Biz bu acıyı daha fazla taşıyamayız. Bu acıya daha fazla tahammül edemeyiz. Biz artık Dünya Kadınlar Gününü buruk yaşamak istemiyoruz. Biz artık bayramları buruk yaşamak istemiyoruz'' diye konuştu.

Binlerce yıl bu ülkenin doğusundaki acıyı Batı'dakinin de paylaştığını, Batı'nın sevincini, Doğu'nun da yaşadığını vurgulayan Erdoğan, şöyle devam etti:

''Ayrı gayrılığa bizim artık tahammülümüz olamaz. Bugün artık her türlü husumeti bitirme zamanı, kaynaşma, dayanışma zamanı. Ben Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir kez daha ülkemizin tüm annelerinden, tüm kadınlardan yaşanan bu acıyı durdurmak için yüreklerini ortaya koymalarını rica ediyorum. Bölücü terör örgütüne destek veren annelere de sesleniyorum, evladını kaybeden anneler yerine kendinizi koyarak düşünün. Lütfen evlatlarınızın dağlara birer terörist olarak çıkmasına engel olun. Gelin 72.5 milyon bir olalım, beraber olalım, iri olalım, diri olalım.''
AA 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler