YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Teröre tepkiler sürüyor...
Türkiye 24 şehidine ağlıyor... Tüm Türkie birlik terörü lanetliyor... İşte bir kaç ilde gerçekleşen protestolar...
Teröre tepkiler sürüyor...
20 Ekim 2011 / 13:44 Güncelleme: 20 Ekim 2011 / 13:44

Dün Hakkari'de 24 şehidimizin arkasından tüm Türkiye birlik oldu. Hain terör saldırısı her yerde protesto edildi...

KÜTAHYA

Kütahya'da, Çukurca'da düzenlenen ve 24 askerin şehit olduğu, 18 askerin de yaralandığı terör saldırısına tepki göstermek isteyen 700'e yakın kişi, araçlarıyla korna çalarak şehir turu atıp tepkilerini gösterdi.

Sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta sabah saatlerinde açtıkları sayfa ile hazırlanan grup özel bir oto dizayn firması tarafından hazırlanan otomobilleri ile kent merkezinde 40 km mesafe alanda ilerledi. Korna, klakson ve duraklama noktalarında sloganlar attı.

Grup, 1 saatlik kent turunun ardından Zafer meydanında bir araya geldi. Burada saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı okuyan grup, terör örgütü PKK ve Abdullah Öcalan aleyhine sloganlar attıktan sonra tekrar şehir merkezinde araçları ile tur atıp olaysız şekilde dağıldı.

ÇANAKKALE

Çanakkale'de bir gurup lise öğrencisi bölücü terör örgütünün Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde güvenlik birimleriyle sınırdaki askeri birliğe yönelik eş zamanlı saldırılarını protesto etmek amacıyla yürüyüş düzenledi.

Sabah okullarına giden Hasan Ali Yücel Lisesi'nden bir gurup öğrenci derslere girmeyerek ellerine Türk bayraklarını alıp Cumhuriyet meydanına kadar yürüyüş düzenledi. "Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez", Kahrolsun PKK" şeklinde sloganlar atarak Cumhuriyet meydanına kadar gelen öğrencilere yoldan geçerken diğer vatandaşlar da alkışlarla destek oldu. Emniyet birimlerinin de güvenlik önlemi aldığı yürüyüşte yaklaşık 80 kişilik gurup Cumhuriyet meydanının ardından kordon boyu istikametinden cadde ve sokaklarda terörü lanet yürüyüşünü devam etti. Son saldırılarda şehit olan Mehmetçikleri unutmalarının mümkün olmadığını belirten lise öğrencileri "Bizlerde askere gitmek istiyoruz" dediler.

GAZİANTEP

Gaziantep'te Demokrasi Meydanı'nda Türk Bayrağı'yla toplanan öğrenciler, Hakkari'de 24 askerin şehit olduğu terör saldırısına tepki gösterdi.

Şehrin değişik yerlerinden gelen öğrenciler ellerindeki Türk Bayraklarıyla sloganlar atarak Demokrasi Meydanı'nda toplandı. Atatürk Anıtı önünde bir dakikalık saygı duruşunda bulunan öğrenciler daha sonra hep bir ağızdan İstiklal Marşı'nı okudu. İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından slogan atan öğrenciler yürüyüş yaparak eylemlerini sonlandırdı.

Öte yandan Has Parti Gaziantep İl Başkanlığı tarafından da Balıklı parkında terör saldırısı protesto edildi.

TAKSİM

Taksim Meydanı'nda Türk bayraklarıyla toplanan bir grup esnaf, Hakkari'de 24 askerin şehit olduğu terör saldırısını protesto etti.

Grup, ellerinde Türk bayraklarıyla "Şehitler ölmez vatan bölünmez" şeklinde sloganlar attı. Bu sırada yoldan geçen vatandaşlar da gruba destek verdi. Grup adına basın açıklaması yapan Samet Görgülü, "Kendini hangi ırktan, mezhepten, bölgeden hissediyorsa hissetsin ama kardeş olalım, millet olalım, vatanımıza sahip çıkalım. Sorunlarımızı konuşarak, tartışarak çözelim. Ama ne olursunuz iki yaşındaki bebek de, 20 yaşındaki gencecik askerimiz de şehit olmasın, kan akmasın. En azından bu son olsun artık" dedi.

Daha sonra grup, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının sessiz bir şekilde dağıldı. (AJANSLAR)

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler