YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Teröre lanet yağdı
Foça ilçesinde 9 Ağustos Perşembe günü askeri aracın geçişi sırasında meydana gelen patlama ardından sosyal medyada yapılan çağrıyla İzmir Gündoğdu Meydanı'nda ''teröre lanet mitingi'' yapıldı.
Teröre lanet yağdı
12 Ağustos 2012 / 16:56 Güncelleme: 12 Ağustos 2012 / 17:00

Gündoğdu Meydanı'nda toplanan çok sayıda İzmirli, terör örgütü aleyhine slogan attı. Türk bayrakları açan ve İstiklal Marşı okuyan vatandaşlara bazı siyasi partiler ve sivil toplum örgütleri de katıldı.

Vatandaşlar, meydanda bir süre slogan attıktan sonra, Konak Meydanı'na doğru yürüyüşe geçti. Yürüyüş sırasında denizde de yelkenliler ve körfez içi ulaşımı sağlayan vapurdaki vatandaşlar da Türk bayraklarıyla katılımcılara destek verdi.

Konak'taki İlk Kurşun Anıtı önünde toplanan vatandaşlar, burada şehitler anısına saygı duruşundu bulunarak, İstiklal Marşı okudu.

Mitingi sosyal medyada organize edenler arasında yer alan Tolga Dedük, etkinlik sonunda katılımcılara hitaben yaptığı konuşmada, İzmirliler'in Foça'daki saldırı sonrası kan bağışı için hastanelere koştuğunu belirterek, ''Bugün de mitinge büyük katılım sağlandı. Geldiğiniz için teşekkür ediyorum'' dedi. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler