YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Teröre destek verenlerden sosyal yardımlar kesilecek!
Ağrı Valisi Musa Işın, "teröre yardım ve yataklık yapanların sosyal yardımlardan men edileceğini açıkladı Vali Işın yardım eden kim olursa olsun bir kuruşluk yardım alamayacaktır" dedi
Teröre destek verenlerden sosyal yardımlar kesilecek!
10 Eylül 2015 / 22:16 Güncelleme: 10 Eylül 2015 / 22:26

Vali Musa Işın, terörün hiç kimseye faydası olmadığını ve bir insanlık suçu olduğunu belirterek, "Teröre doğrudan veya dolaylı destek veren kim olursa olsun, hiçbir şekilde devletten bir kuruşluk yardım alamayacaktır, sosyal yardımları kesilecektir" dedi.

Ağrı'da, Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında mali destek almaya hak kazanan 32 projeye ilişkin imza töreni Ahmed-i Hani Toplantı Salonu'nda yapıldı.

Vali Işın, törende yaptığı konuşmada, SODES kapsamında Ağrı'dan 55 proje sunulduğunu, bunlardan gerekli koşulları taşıyan 32'sinin kabul edildiğini belirterek, son 5 yılda SODES desteği sağlanan 326 proje ile 33 milyon 744 bin lira büyüklüğe yatırımın kente kazandırıldığını bildirdi. 

Memleket hepimizin

Yeni yatırımların hayata geçmesi için huzur ve güven ortamının önemine işaret eden Işın, şunları söyledi: "Bunun için amacımız kenti her türlü şiddetten ve terörden arındırmaktır. Eğer biz kentimizde huzuru sağlamazsak, bu projelerin hiçbir anlamı kalmaz. Bu projelerin hiçbirinin hayata geçirilir tarafı da olmaz. Hepinizden ricam kentimize sahip çıkalım. Burada yaşıyoruz, bu memleket bizim memleketimiz. Memleketimize sahip çıkalım."

Devlet vatandaşına her zaman sahip çıkıyor

Devletin her zaman vatandaşına sahip çıktığını, "aç olduğunu, sağlık hizmeti alamadığını, çocuğunu okutmak istediğini ancak maddi gücünün yetmediğini" söyleyen her vatandaşın kendisine başvurabileceğine ve sorunun giderileceğine dikkati çeken Işın, bir devletin bu ihtiyaçları garanti altına almasının, o devletin vatandaşına sahip çıktığının göstergesi olduğunu vurguladı. 

Terörün karşısında olacağız

Işın, devletin bir tek teröre ve teröre destek olanlara asla müsamaha göstermeyeceğini ifade ederek, şöyle dedi: "Devlet, kendisine silah doğrultanlara yardım edenlerin yanında olmayacaktır. Terörün karşısında olacağız. Teröre doğrudan veya dolaylı destek veren kim olursa olsun, hiçbir şekilde devletten bir kuruşluk yardım alamayacaktır. Sosyal yardımları kesilecektir. Kendisine ihanet edenlere hiç kimse, ne siz ne ben ne de başkası, 'sen iyi yapıyorsun, aferin' deyip gülücük atmaz. Vatandaşımıza, askerimize ve polisimize kurşun sıkan, vatandaşımızın aracını yakan, doktorunu öldüren hiçbir kimseye, ona yardım edenlere, uşaklık eden hiçbir kimseye, ne bizim vicdanımız ne de halkın vicdanı, onun yanında yer almaya ve yardım etmeyi kabul etmez."

Bu ülkenin ekmeği aşı herkese yeter

Vali Işın, terörle sonuç almanın mümkün olmadığını vurgulayarak, "Kesin olarak söyleyeyim, bu devlet çok güçlüdür. İsyan edenleri ezer ve yok eder. Her ne pahasına olursa olsun. Terör örgütü ve yandaşları hiçbir şekilde bundan kazançlı çıkmayacaktır. Biz istiyoruz ki, hiç kimse ölmesin. Bu ülkenin ekmeği, aşı ve suyu herkese yeterli derecededir. Herkes için vardır" ifadesini kullandı.

Vatandaşlardan kentlerine ve çocuklarına sahip çıkmalarını isteyen Işın, "Bir sefer yaşayacağız, ikinci sefer dünyaya gelme şansımız yok. Bunu bilelim, canımıza sahip çıkalım. En kutsal hak, yaşam hakkıdır, bunu koruyalım. Gençlerimizi bu ateş ve felaketten muhafaza edelim" dedi.

 // fatih
Bırak sosyal yardımı elektriğini suyunu bile kesin it soylarının. Yetti artık hainlikleri......
11 Eylül 2015 Cuma 08:59
dövlet bize bakmir.
 // e.baykara
yıllarca alınan vergilerden yediler. batının kazandığını yediler. her türlü sağlık yardımı yapıldı . ev yapıldı. yinede hainlik yapanlara zehir olsun....
11 Eylül 2015 Cuma 07:27
 // ismail arici
guzel fikir destekleyen kimse alamasin ama meclistekiler ne olucak bizim paramizla bize kursun sikiyorlar okadar ana agliyor kanima dokaniyor inan....
11 Eylül 2015 02:39
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler