YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Teröre destek olan belediyelerin taşınır mallarına el konulacak
674 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile terör ve şiddet olaylarına destek olmak amacıyla kullanılan belediye veya bağlı idare taşınırlarına mahallin en büyük mülki idare amiri tarafından el konulacak
Teröre destek olan belediyelerin taşınır mallarına el konulacak
02 Eylül 2016 / 08:20 Güncelleme: 02 Eylül 2016 / 12:47

Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlanan 674 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile belediye ve bağlı idare imkanlarının terör veya şiddet olaylarına dolaylı ya da doğrudan destek sağlamak amacıyla yararlanıldığının valilik tarafından belirlenmesi durumunda, terör ve şiddet olaylarına destek olmak amacıyla kullanılan belediye veya bağlı idare taşınırlarına mahallin en büyük mülki idare amiri tarafından el konulacak.

Söz konusu kararnameye göre, 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 57. maddesine şu ifadeler eklendi: 

"Ancak belediye veya bağlı idarelerde; hizmetlerin aksatılmasının terör veya şiddet olaylarıyla mücadeleyi olumsuz etkilediğinin veya etkileyeceğinin valilik tarafından belirlenmesi halinde, valilik söz konusu hizmeti Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı, il özel idaresi veya kamu kurum ve kuruluşları aracılığıyla yapar veya yaptırır. Valiliğin talebi üzerine, yapılan veya yapılacak harcamalar karşılığı tutarlar, Maliye Bakanlığı veya İller Bankası Anonim Şirketince ilgili idare payından kesilerek ilgili kurum ve kuruluşa gönderilir. Merkezi yönetim bütçesi kapsamındaki kamu idarelerine aktarılan tutarlar bu idarelerin bütçeleriyle ilişkilendirilir. Bu fıkra kapsamındaki ihtiyaçlar; parasal ve bütçe sınırlamasına tabi olmaksızın 4/1/2002 tarihli ve 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu'nun 22'nci maddesinde belirtilen usule göre temin edilir. 

Belediye ve bağlı idare imkanlarının terör veya şiddet olaylarına dolaylı ya da doğrudan destek sağlamak amacıyla kullanıldığının valilik tarafından belirlenmesi durumunda, terör ve şiddet olaylarına destek olmak amacıyla kullanılan belediye veya bağlı idare taşınırlarına mahallin en büyük mülki idare amiri tarafından el konulur. Bu fıkra kapsamında sorumluluğu tespit edilen belediye veya bağlı idare personelinin vali veya kaymakam tarafından görevden uzaklaştırılması halinde göreve iade işlemi ancak uzaklaştırma işlemini yapan makam tarafından yapılır."

sanki tren geçiyormuş gibi dinliyorlar yahu..
 // hursit dilaver
o kadar kazılan tüneller varken aklınız nerdeydi. kaç kere yazdık. okusaydınız yorumlarımızı,şimdiye kadar bütün belediyenin kepçelerine el koyardınız.boşuna mı burada size vaaz-i nasihat veriyoruz. dedim ya , bugün cumadan önce bir hoca bizim antalyada vaaz veriyor. anarşi, terör suriye falan diyor.cemaate baktım..diyecektim, hocam bunlara boşuna konuşma.bunlar avrupada olsaydı hristiyan olacaklardı. allah lütfetmiş bu ülkede hasbelkader müslim doğmuşlar.vaazın umurlarında değil..sanki tren...
02 Eylül 2016 Cuma 15:45
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler