YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Terör uzmanları İskenderun'da
Terör uzmanları İskenderun'da
08 Haziran 2010 14:11
Deniz İkmal Komutanlığı'na PKK'lı teröristlerce düzenlenen saldırıda 6 askerin şehit olması, ardından Piskopos Luigi Padovese'nin öldürülmesi emniyeti harekete geçirdi. Terör ve istihbarat uzmanları İskenderun'da inceleme başlattı.

Terörle Mücadele ve Harekat Daire Başkanlığından Sorumlu Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Osman Çapalı ve İstihbarat Daire Başkan Yardımcısı Hüseyin Özbilgin, beraberlerindeki istihbarat ve terör uzmanlarıyla Hatay'ın İskenderun ilçesinde inceleme ve görüşmelerde bulundu.

Deniz İkmal Destek Komutanlığı İlboğa Kışlası'nda 31 Mayıs tarihinde nöbet değişimi yapan askeri araca teröristlerce düzenlenen saldırıda 6 askerin şehit olması, 3 Haziranda da Papalık Anadolu Temsilcisi Piskopos Luigi Padovese'nin şoförü tarafından bıçaklanarak öldürülmesiyle gündeme gelen İskenderun için Emniyet Genel Müdürlüğü özel bir çalışma başlattı.

Edinilen bilgiye göre, Genel Müdürlüğe ait bir minibüsle İskenderun'a gelen Terörle Mücadele ve Harekat Daire Başkanlığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Osman Çapalı, Hatay'da yapılan istihbarat ve değerlendirme toplantısının ardından İskenderun ilçesine geçti.

Çapalı ve İstihbarat Daire Başkan Yardımcısı Hüseyin Özbilgin ile genel müdürlük bünyesindeki terör ve istihbarat uzmanları ilçede çeşitli görüşmelerde bulundu.

Çapalı ve beraberindekiler, terör saldırısının yaşandığı Modernevler Mahallesi'ndeki Deniz Kuvvetleri Komutanlığına bağlı İlboğa Kışlası'na geçerek, bölgede inceleme yaptı. Askeri yetkililerin de katılımıyla yaklaşık 1.5 saat süren görüşme ve incelemenin ardından Çapalı ve beraberindekiler askeri birlikten ayrıldı.

Güvenlik, Terörle Mücadele ve Harekat, Asayiş, Kriminal Polis Laboratuvarları Daire Başkanlıkları ile Cumhurbaşkanlığı, TBMM ve Başbakanlık Koruma Müdürlüklerinden sorumlu olan Genel Müdür Yardımcısı Çapalı'nın, Ankara'ya geri dönerek bir rapor hazırlayacağı öğrenildi.

Bu arada, terör ve istihbarat teşkilatlarından oluşturulan bir uzman ekibin bölgedeki faaliyetlerini sürdürdüğü belirtildi.
AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler