YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Terör örgütünün sinsi planı
Terör örgütü PKK'nın boykot kararını gevşetmesinin ve referanduma evet söyleminin arkasındaki gizli plan ortaya çıktı. Amaç referanduma açıktan destek vererek AK Parti ile aynı safta olduğu imajı oluşturmak istiyor.
Terör örgütünün sinsi planı
19 Ağustos 2010 / 09:18 Güncelleme: 19 Ağustos 2010 / 09:29

Terör örgütü PKK, referanduma yönelik boykot kararının gevşetildiği haberini yaydı ancak gerçekte durum tamamen farklı...

Bugün gaztesi Ankara Temsilcisi Adem Yavuz Arslan, terör örgütünün boykot kararını geveşetmesinin arkasında PKK'nın üzerinde etkili olan derin yapıların ciddi planı olduğunu yazdı..

PKK'nın tek taraflı ateşkes ilan etmesi ve referanduma yönelik boykot kararını gevşetmesinin arkasında 'PKK üzerinde etkili olan derin yapıların' kapsamlı bir planın olduğu ortaya çıktı. Ankara kulislerine göre PKK'nın 'tek taraflı ateşkes' ve 'referanduma evet' söyleminin arkasında şöyle bir plan var: Boykotun işe yaramayacağını anlayan PKK, Güneydoğu'da her geçen gün artan tepkiler karşısında çark etmek zorunda kaldı. Özelliklede Ramazan'da kan dökülmesinden rahatsız olan bölgenin dindar Kürtleri her geçen gün tepkisini yükseltti. Bu rahatsızlık nedeniyle örgüt Ramazan başında fiilen ateşkese başladı. Aynı zamanda BDP'nin CHP ve MHP ile ortak hareket ediyor görüntüsünün Güneydoğu'da farklı anlaşıldığını fark eden örgüt yönetimi yeni bir manevra geliştirdi.

AK PARTİ İLE AYNI SAFTA İMAJI

PKK referanduma yönelik boykot kararının gev-şetildiği haberini yaydı. Gerçekte ise bölgedeki hava farklı. BDP teşkilatları boykot kararı sürüyormuş gibi yoğun bir çalışma yapıyorlar. Hatta önümüzdeki günlerde bütün bölgede daha da etkin kampanya yürütecekler. Boykota tüm gücüyle asılan BDP teşkilatı aynı zamanda referanduma açıktan destek vererek de AK parti ile aynı saflarda olduğu imajını oluşturmak istiyor. Buradaki en büyük hedef ise MHP ve CHP tabanından gelen evet oylarını ve kararsızları 'hayır'a çevirmek. Özellikle Murat Karayılan'ın Kandil'de yaptığı "ateşkes için devletle anlaştık" açıklamasını yapması böyle bir planın parçası. Gerçekte böyle bir görüşme olmasa da bu sayede "Ak Parti ile PKK anlaştı" söylemi yayılarak Batı illerindeki evet eğilimi tekrar hayıra döndürülecek.

CHP "RUH İKİZİ SÖYLEMİ" BAŞLATTI

CHP-BDP-MHP ile omurgası oluşturulan 'hayır cephesi'nin tepki çektiğini gören CHP de dün den itibaren "AKP-PKK ruh ikizi" söylemi başlattı. Karayıla-n'ın açıklamasını bahane eden CHP artık miting meydanlarından "PKK ile hükümet anlaştı" söylemini kullanacak.

MHP YENİDEN MİTİNGLERE BAŞLIYOR

MHP lideri Devlet Bahçeli, tabandan gelen tepkilerden sonra "hayır" mitinglerine ara vermişti. Hatta partiye yakın kaynaklar Ramazan ile mitinglerin tamamen askıya alındığını ifade ettiler. Fakat Murat Karayılan'ın "ateşkes için devletle anlaştık" ifadesinden bir gün sonra MHP Genel Merkezi'nden yapılan açıklama da bugünden itibaren referanduma kadar her gün miting yapılacağı belirtildi. MHP grup baş-kanvekilleri de dün itibariyle "PKK-AKP el ele" sloganlarını seslendirmeye başladılar.
Bugün

SULANDIRMAMAK LAZIM !
 // VATANDAŞ
Nasıl düşünürlerse düşünsünler önemli olan hükümetin yapacağı eskiden beri arzulanan kardeşlik projesini hayata geçirmeye devam etmesidir kimin ne düşündüğü önemli değil önemli olan kürt kardeşlerimizin aşağılanmamaları ve rencide, istismar, tahrik edildikleri noktaları kaldırıp onurlu bir yaşamlarını sağlamak yani iç ve dış düşmanlarımızın icat ettikleri pkk nın kozlarını elinden almak olmalıdır....
19 Ağustos 2010 09:52
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler