YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Terör örgütünü sevindirmeyin"
"Terör örgütünü sevindirmeyin"
08 Kasım 2009 09:47
Sakarya'da "bayrağına, gazine sahip" çık mitingi

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkanı Taner Uran, şehit aileleri ve gazilere verilen madalyaların yere atılmaması gerektiğini belirterek, "Bu madalyalar bize Türk milleti adına takdim edildi. Bırakın yere atmayı, gururla göğsümüzde taşımalıyız ve en yükseklerde tutmalıyız." dedi.

Sakarya Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği tarafından kent meydanında "PKK terör örgütünü telin ve vatanına, bayrağına, şehidine, gazine sahip çık" mitingi yapıldı.

Vatandaşların da destek verdiği bir grup şehit yakını ve gazi, terör örgütünü kınayan sloganlarla Yeni Cami'den kent meydanına kadar yürüdü. Polisin sıkı güvenlik tedbirleri aldığı mitingde konuşan Taner Uran, terör örgütüne ekmek yapan, mühimmat taşıyan PKK'lı teröristlerin karşılanma şeklinin tüm toplumun vicdanını sızlattığını söyledi.

Bu görüntülere tepki sebebiyle şehit ailelerine verilen 'Devlet Övünç Madalyaları'nın yere atılmasının doğru olmadığını kaydeden Uran, "Şehit aileleri, gaziler madalyalarını yere atarak, ağlayarak terör örgütünü sevindirmemeli." diye konuştu.

Hatay'ın İskenderun ilçesinde de bazı sivil toplum kuruluşları tarafından 'Bayrak Yürüyüşü' yapıldı. 50 metre uzunluğunda Türk bayrağının taşındığı yürüyüş sırasında 'demokratik açılım' aleyhine sloganlar atıldı. Yürüyüşe Çinli turistler de destek verdi.
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler