YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Terör örgütüne operasyon
Terör örgütüne operasyon
18 Mart 2011 12:46
Terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda 17 kişi yakalandı.

İstanbul'da terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda 17 kişi yakalandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, ''kamu düzenini bozarak güvenliği tehlikeye düşürmek amacıyla kamu ve özel şahıslara ait bina, iş yeri ve araçlara molotofkokteylli, havai fişekli ve taşlı saldırıda bulunduğu, araç kundaklama, bombalama ve korsan gösteri eylemlerini organize ettiği ve bu eylemlere katıldığı'' öne sürülen terör örgütü PKK üyelerine yönelik çalışma başlatıldı.

İstihbarat Şube Müdürlüğünün koordinasyonuyla Gaziosmanpaşa ve Sultangazi tespit edilen adreslere düzenlenen operasyonda 17 kişi gözaltına alındı.

Şüphelilerin ev ve üst aramalarında ruhsatsız tabanca, kuru sıkı tabanca, bu silahlara ait şarjör ve mermiler, çeşitli büyüklüklerde 6 bıçak, 231 gram esrar ile çok sayıda örgütsel doküman ele geçirildi.

Şüphelilerin 12 Nisan 2010 ile 27 Şubat 2011 tarihlerinde Sultangazi, Gaziosmanpaşa, Arnavutköy ve Beyoğlu'nda 20 farklı eyleme katıldığı, 3 İETT otobüsü, bir itfaiye aracı, 5 otomobil ile bir sağlık ocağına parlayıcı ve yanıcı madde atarak yangın çıkardıkları, Sultangazi'de de bir mahalle muhtarlığı önüne bomba yerleştirdikleri belirlendi.

Emniyette işlemleri tamamlanan 17 şüpheli, Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesine sevk edildi. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler