YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Terör örgütüne operasyon: 7 gözaltı
Terör örgütüne operasyon: 7 gözaltı
11 Mayıs 2011 15:14
İzmzr'de terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda 7 kişi gözaltına alındı...

Terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanmasında yer aldığı ve kamu kuruluşları ile iş yerlerine molotofkokteyli saldırı düzenlediği iddiasıyla 4'ü fen lisesi öğrencisi, 7 kişi gözaltına alındı.

Emniyet Müdürlüğünce yürütülen çalışma kapsamında, terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanması Demokratik Yurt Sever Gençlik Meclisi (DYG-M) üyelerine yönelik teknik ve fiziki takip başlatıldı.

Van ve ilçelerinde düzenlenen izinsiz gösterilerde iş yerlerine ve kamu binalarına molotofkokteyli ile yapılan saldırı anına ilişkin görüntülerini de inceleyen ekipler, Edremit ilçesinde eğitim veren 1 lise ile kent merkezindeki 4 eve baskın düzenledi.

Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı operasyonda, terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanmasında yer aldığı ve kamu kuruluşları ile iş yerlerine molotofkokteyli saldırı düzenlediği iddiasıyla F.T, E.G, B.Ş. evlerinde, R.A, R.D, H.H. ve A.S ise eğitim gördükleri fen lisesinde gözaltına alındı.

Gözaltına alınan kişilerin gösterdikleri arazide yapılan aramalarda ise çok sayıda molotofkokteyli ile kamu binalarının yer aldığı görüntü kayıtları ve örgütsel dokümanlar ele geçirildi. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler