YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Terör örgütüne kuryelik yapan 10 kaçak yakalandı
Terör örgütüne kuryelik yapan 10 kaçak yakalandı
03 Kasım 2014 00:46
Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde terör örgütüne kuryelik yaptığı öne sürülen kişi ile para karşılığında aracı olarak kullandığı iddia edilen 10 kaçak yakalandı.

Alınan bilgiye göre, Gürbulak Sınır Kapısı 39'uncu ve 40'ıncı hudut sınır taşlarında İran'a yasa dışı yolarda geçmeye çalışan kişilerin olduğu bilgisine ulaşan İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, düzenledikleri operasyonda Afganistan ve Pakistan uyruklu 10 kaçağı yakaladı.

Gözaltına alınan yabancı uyruklu kişilerin yapılan üst aramalarında terör örgütünün İran'daki kamplarına ulaştırılmak istendiği iddia edilen örgütsel dökümanlar ile bir miktar para bulundu. Bu kişilerin verdiği bilgi üzerine çalışma başlatan jandarma ekipleri, terör örgütü kuryesi olduğu iddia edilen Ş.G'yi ilçe merkezinde gözaltına aldı. Ş.G'nin aracında yapılan aramada 18 ampul morfin, 20 kapsül methadone uyuşturucu maddesi ele geçirildi.

Yabancı uyruklu kişileri dikkat çekmemek için aracı olarak kullandığı ileri sürülen Ş.G, "Terör örgütü üyesi olmak, insan kaçaklığı ve uyuşturucu madde bulundurma" suçlarından tutuklandı.

Gözaltındaki yabancı uyruklu kişilerin sınır dışı edilmek üzere Ağrı Yabancılar Şube Müdürlüğüne teslim edildiği öğrenildi.

 

AA

Etiketler: , , ,
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler