YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Terör örgütü YPG'nin ölüme gönderdiği çocuklar
Suriye'de gençleri zorunlu askerlik adı altında saflarına katan, hatta çocukları bile kaçıran terör örgütü YPG'nin bir yüzü daha ifşa oldu.
Terör örgütü YPG'nin ölüme gönderdiği çocuklar
31 Ağustos 2016 / 09:03 Güncelleme: 31 Ağustos 2016 / 09:50

Suriye hükümetiyle çalışan Hizbullah ve Suriye rejimine bağlı Şebbiha milisleri, zor kullanarak 6 yaşındaki çocukları dahi cepheye sürüyor. DAEŞ ise küçük yaşta çocukları intihar bombacısı yapmaktan çekinmiyor.

YPG DE ÇOCUKLARI ÖLÜME YOLLUYOR

PKK'nın Suriye kolu YPG de 18 yaşından küçük çocukları cephede kullanmayacağına dair uluslararsı anlaşmalara imza atmasına karşın bu sözünde durmuyor.

İnsan Hakları İzleme Örgütü geçtiğimiz günlerde, iç savaşın devam ettiği Suriye'de YPG'nin çocuk askerleri örgütten çıkarmak konusunda verdiği sözü yerine getirmediğini ve bu konuda uluslararası yasaları ihlal ettiğini bildirmişti.

Uluslararası insani yasalara ve Roma Statüsü'ne göre, silahlı kuvvetlerin veya silahlı örgütlerin 15 yaşından küçükleri askere ya da örgüte almasının savaş suçu teşkil ettiğine işaret eden İnsan Hakları İzleme Örgütü, YPG ve YPJ'nin 2014 yılının haziran ayından bu yana, 10'u 15 yaşından küçük 59 çocuğu örgüte aldığına ilişkin yerel ve uluslararası örgütlerden bilgi aldığını ifade etti.

Son olarak YPG saflarında savaşan 12 yaşıdaki Şiyar Faris Suriye'deki çatışmalarda hayatını kaybetti.

YPG uluslararası hukuka aykırı olarak ölüme gönderdiği Faris'i "şehit" ilan etti.

1-079.png

1-20160831090525.jpg

2-20160831090525.jpg

VELEDİ PKK
 // ARSLAN
Boyu kadar silahı almış poz vermiş Beyin yıkamak için en ideal yöntem boş kafaya bir şeyler doldurmaktır......dolu kafa arıza çıkarır sorgulama yapar işlevselliği mükemmel olmaz....

Bu veletler büyüyünce PKK yı melek, Türkleri şeytan görür İslam dinimize göre Allah yaptıkları için bu çocuklara günah yazmaz onların günahlarını bu çocukların beynini yıkayanlara yazar...

Adaletin kılıcı keskindir....Bu çocuklar bizlere silah doğrultursa ve söz dinlemez ise hiç acımadan öldürmek gerekir...!...
31 Ağustos 2016 Çarşamba 10:05
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler