YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Terör örgütü PKK'yı çileden çıkaran işbirliği
Şemdinli'de 10 askerimizin şehit edildiği yerde incelemelerde bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Özellikle yörede son dönemlerde vatandaşla güvenlik kuvvetleri arasındaki işbirliği, terör örgütünü çileden çıkarmaktadır." dedi.
Terör örgütü PKK'yı çileden çıkaran işbirliği
10 Ekim 2016 / 18:20 Güncelleme: 10 Ekim 2016 / 18:23

Van'da şehitler için düzenlenen törene katılan Bakan Soylu daha sonra helikopterle Şemdinliilçesi'ndeki Durak Jandarma Karakoluna geldi.

Bakan Soylu ve beraberindekiler savaş alanına dönen bölgede inceleme yaparken kobra tipi 3 helikopter de bölgede sürekli uçuş yaptı. Bakan Soylu, incelemeleri ardından açıklamalarda bulundu.

soylu.jpg

SAPKIN BİR EYLEM

Bakan Soylu, “Bu saldırı hain ve insanlıktan nasibini almamış sapkın bir eylemdir. Bu eylemi şiddetle kınıyorum.. Bu hain ve alçak davranışlar bizim terörle olan mücadelemizi daha etkin bir hale getirmesine neden olacaktır. Kararlılığımızı arttıracaktır ” dedi.

soylu-semdinli.jpg

“EN ÇOK KAÇIŞ DA KANDİL’DEDİR”

Bakan Soylu, teröristi ve terörizmi desteklemenin aynı noktada olduğunu anımsatarak, “Yani bu bölgede ekonomik gelişmişliğini ve bu bölgede insanlarımızın rahat ulaşımını bir yerden bir yere gitmesini engellemeye çalışanlara yapılan destek de teröristle aynı muamele içerisindedir. Çok net söylüyoruz. Biraz önce söyledim.

Vatandaşlarımızdan özellikle istirham ediyoruz, rica ediyoruz. Bu teröristleri gördükleri yerlerde, bu teröristleri destekleyenleri gördükleri yerlerde güvenlik kuvvetlerimize ihbar etsinler. Bu bir vatandaşlık görevidir. Bu ülkemizin birlik ve beraberliğinin teminatıdır. Bunu bekliyoruz.

soylu-semdinli-2.jpg

Mümkün olduğunca güvenlik güçlerimiz ellerinden gelen bütün gayretleri ortaya koymaktadırlar. Ama özellikle yörede son dönemlerde vatandaşla güvenlik kuvvetleri arasındaki işbirliği, terör örgütünü çileden çıkarmaktadır. Çünkü başka bir nokta daha var.

soylu-semdinli-1.jpg

Burada son dönemlerde, son yıllarda terör örgütüne katılım en alt dilimdedir ve size enteresan bir bilgi daha vermek istiyorum. En çok kaçış da Kandil’dedir” diye konuştu.


AA

 // Bingöllü Zaza
Türk Kürt kardestir.Ayrim yapan kallestir.Bütün Kürt ve Zazalar harekete gecmelidirler.Bu pkk yi ancak ve ancak Kürt ve Zazalar bitirebilir....
10 Ekim 2016 21:46
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler