YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Terör örgütü PKK'ya ağır darbe! O isim öldürüldü!
Bölücü terör örgütü PKK'nın, KCK alan örgütlenmesi çerçevesinde oluşturduğu HPG'nin kuzey alan sorumlusu, "Sabri Başkale" kod adlı terörist Fethi Şarlatan, Metina bölgesine düzenlenen operasyonda ağır yaralandı.
Terör örgütü PKK'ya ağır darbe! O isim öldürüldü!
14 Temmuz 2016 / 11:49 Güncelleme: 14 Temmuz 2016 / 12:08

Askeri kaynaklardan alınan bilgiye göre, 28 Mayıs'ta Irak'ın kuzeyindeki Metina bölgesine yönelik operasyonda İçişleri Bakanlığının "aranan teröristler" sayfasında kırmızı listede bulunan bölücü terör örgütü elebaşılarından Şarlatan hedef alındı.

Operasyonda ağır yaralanan Şarlatan, bölgedeki hastaneye kaldırıldı. Cami, okul ve hastane gibi "kamu hizmeti veren" yapılara ilkesel olarak bugüne kadar operasyon düzenlemeyen güvenlik güçleri, yaralı teröristi hastanede de izlemeye devam etti.

Sağlık durumunun ağır olması nedeniyle bölücü terör örgütü mensuplarınca tedavi gördüğü hastane sürekli değiştirilen Şarlatan'ın, götürüldüğü son hastaneden çıkmaması, ölmüş olma ihtimalini kuvvetlendirdi.

Son 3 yılda özellikle Güneydoğu Anadolu'daki il ve ilçelerde çukur ve barikatların hazırlanması, el yapımı patlayıcıların kullanılması, bölgeye silah, malzeme ve mühimmatın aktarılması planlamalarını yapan Şarlatan'a yönelik başarılı operasyon, örgüt üyeleri arasında da korkuya yol açtı.

Sözde lider kadro önemli kayıplar verdi

Öte yandan, bu yıl içinde örgütün Şarlatan'dan sonra gelen adamı olan sözde orta saha sorumlusu Ekrem Güney ve onun yardımcısına yönelik operasyon düzenlenmiş, iki terörist bu operasyonlarda öldürülmüştü.

Bununla birlikte, Tunceli'nin Ovacık ilçesinde 16 Eylül 2015'te 4 gün süren operasyonlarda terör örgütü PKK'nın sözde Tunceli sorumlusu "Baran Dersim" kod adlı İsmail Aydemir (43) de etkisiz hale getirilmişti.

 

AA

 

...
 // sena
soyada bak resmen terörist olmak için doğmuş...
14 Temmuz 2016 Perşembe 14:59
Ası Üstünde
 // Şevki
Şarlatan de, şaklaban de, ne dersen de. Adı üstünde. ...
14 Temmuz 2016 Perşembe 14:14
 // Ülkesini seven bir kürt
ÇOK GEÇ KALINDI PKK NIN BEYİN TAKIMI ÇOKTAN ORTADAN KALDILMASI GEREKİRDİ...
14 Temmuz 2016 13:36
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler