YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Terör örgütü PKK'nın finans kaynağına darbe
Hakkari'nin Yüksekova ve Şemdinli ilçesinde terör örgütü PKK'nın önemli finans kaynaklarından biri olan gümrük kaçağı 5 milyon paket sigara ele geçirildi. Operasyonda bir terörist etkisiz hale getirildi.
Terör örgütü PKK'nın finans kaynağına darbe
23 Mayıs 2016 / 12:36 Güncelleme: 23 Mayıs 2016 / 16:40

Terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlar yoğun şekilde devam ederken, güvenlik güçleri, örgütün önemli finans kaynaklarından kaçak sigaranın yurda girişini engellemek için de çalışma yürütüyor.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, kaçak yollardan yurda sigara getiren kaçakçılara yönelik operasyonlarda terör örgütü PKK'nın finans kaynağına büyük darbe vuruldu.

TERÖRİSTLER ZORLA TOPLADIĞI PARAYLA ÖRÖGÜTE FİNANS SAĞLANIYOR

Terör örgütü PKK, Irak ve İran topraklarında oluşturduğu sözde gümrük noktalarında, o ülkelerden yurda yasa dışı yollardan çay ve sigara getiren kaçakçılardan "vergi" adı altında haraç alıyor. Teröristlerin sözde "vergilendirme" adı altında zorla topladığı parayla örgüte finans sağlanıyor.

İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Yüksekova ilçesine bağlı Onbaşılar, Çobanpınar, Armutlu köyleri ile Şemdinli ilçesine bağlı Bozyamaç köyünde gerçekleştirdiği operasyonlarda 5 milyon paket gümrük kaçağı sigara ele geçirdi. Olayla ilgili 4 kişi de gözaltına alındı.

BİR TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Güvenlik güçleri, Şemdinli kırsalında yürüttüğü operasyonda karşılaştığı teröriste "teslim ol" çağrısında bulundu. Terör örgütü mensubu, silahla karşılık vermesi üzerine çıkan çatışmada etkisiz hale getirildi. Operasyonda teröristlere ait yaşam malzemesi de ele geçirildi.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler