YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Terör örgütü DHKP-C'ye ağır darbe
Terör örgütü DHKP-C'ye ağır darbe
03 Eylül 2012 13:48
DHKP-C üyesi iki kişi çok miktarda mühimmatla ele geçirildi...

Terör örgütü DHKP-C üyesi iki kişi susturuculu, dürbünlü otomatik tüfek, tabanca, el bombası, patlayıcı ve çok miktarda mühimmatla ele geçirildi.

İstanbul Eminyet Müdürlüğü İstihbarat Şubesi ve Terörle Mücadele Şubesi ekiplerinin işbirliği ile yapılan çalışmalar sonucu, iki DHKP-C üyesinin Küçükçekmece'de kaldıkları ev tespit edildi. Özel Harekat Şube Müdürlüğü ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü polislerinin eve ortaklaşa düzenlediği operasyonda biri kadın iki terör örgütü DHKP-C üyesi yakalandı.

Evde yapılan aramada 1 kaleşnikof marka otomatik tüfek, bu tüfeğe ait susturucu ve dürbün, 1 el bombası, 1 tabanca, 1 namlu uzatıcı demir boru, 1 kilo 250 gram TATP cinsi patlayıcı madde, 4 şarjör, 165 mermi, 2 metre saniyeli fitil, çok sayıda örgütsel doküman ve 4 bin 570 paket kaçak sigara ele geçirildi.

Suikast hazırlığı yaptıkları ileri sürülen terör örgütü üyelerinin sorgulamalarının sürdüğü bildirildi.

ADANA'DA TERÖR OPERASYONU

Adana'nın Yüreğir ilçesinde, izinsiz gösterilerde güvenlik güçlerine karşı kullanmak üzere hazırlandığı bildirilen 1 el yapımı bomba, 16 molotofkokteyli ve 1 havai fişek ele geçirildi.

Anadolu Mahallesi'nde izinsiz gösterilere karşı önlem alan Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, inşaat halindeki ve terk edilmiş binalarda arama yaptı. Binalarda yapılan aramada 1 el yapımı bomba, 16 molotofkokteyli ve 1 havai fişek ele geçirildi.

İzinsiz gösterilerde kullanılacağı tespit edilen bomba ve molotofkokteylerinin boş ve inşaat halindeki binalarda hazırlandığı bilgisine ulaşıldı.

Kentte önceki gün aynı mahallede eylem hazırlığında olduğu iddiasıyla gözaltına alınan terör örgütü PKK'nın şehir yapılanması KCK üyesi 1 kişi tutuklanmıştı.

Bir süre önce de izinsiz gösteri sırasında  polise atmak istediği el yapımı bomba elinde patlayan 15 yaşındaki çocuğun 2 parmağı kopmuştu.

(AA)
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler