YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
''Terör örgütlerinin yaptıkları onlara çok pahalıya patlayacak''
Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Yalçın Topçu, terörle mücadelede sürdürülen kararlı duruşun devam edeceğini belirterek, " Medeniyet coğrafyamızda ay yıldız olmadan kimse ameliyat yapmaya kalkmasın, bu onlara çok pahalıya patlayacak'' dedi.
''Terör örgütlerinin yaptıkları onlara çok pahalıya patlayacak''
16 Mart 2016 / 02:36 Güncelleme: 16 Mart 2016 / 07:19

Kanal A'da yayınlanan Fatin Dağıstanlı'nın sunduğu Türkiye'nin Seçimi programına konuk olan Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Yalçın Topçu terörle mücadelede gelinen nokta ve Ankara'daki terör saldırısıyla ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu. 

"2. İstiklal Savaşı'na girmiş bulunuyoruz"

Topçu, gelinen noktada karşıt eylemler ve ülkenin geleceğini engellemeye çalışan hain planların kurulduğuna vurgu yaparak "Bugün geldiğimiz nokta 2. bir İstiklal Savaşı'dır. Kadim şehirlerimizin sokaklarında hendekler kazılıp çukurlar açılması ve bunun TBMM'de savunulması, kitlesel katliamlara girişmiş olan canilerin cenazelerinde milletvekili olmuş kişilerin boy göstermesi, akademisyen olduğunu iddia edenlerin bölücü terör örgütünü kutsamaları, öte yandan sözde stratejik ortağımız olduğunu iddia eden devletlerin elçilik görevinde bulunmuş görevlilerinin, gazetelerin köşelerinde Cumhurbaşkanımıza hakaret etmeleri, 2. bir Kurtuluş Savaşı'na girdiğimizin göstergeleridir. Topyekün saldırıyorlar, biz de topyekün karşılarına çıkacağız" dedi. 

"Terör meselesi ancak devlet ve millet birlikteliğiyle halledilebilir"

Yalçın Topçu siyasi partilerin hepsinin elele vermesi ve destek olması gerektiğini belirterek "Partizanlık anlayışıyla hareket etmemek lazım. MHP lideri Sayın Devlet Bahçeli'nin Ankara patlamasından sonra Cumhurbaşkanımızın yanına giderek, bölücü terörle mücadelede hükûmetin yanında olduğunu söylemesi çok önemlidir, takdir ediyor ve kutluyorum. Devlet ve millet adamlığı budur. Bu mesele ancak devlet ve millet birlikteliğiyle halledilebilir" şeklinde konuştu. 

"Muhalefetin terörü malzeme yapması basit ve kaba bir siyasettir"

Muhalefet partilerinin terörü bir malzeme olarak kullanıp siyaset yapmaya çalışmalarını eleştiren Topçu, "Mecliste temsili olanların saldırılar üzerinden hükûmeti vurmaya çalışmaları basit, kaba, ham bir siyasettir. Bu partilerin iktidar partisiyle görüşmek gibi bir hakları vardır. Terörle mücadele varsa bir projeleri sunabilirler, bunların hayata geçmesini sağlayabilirler. Dışarıda siyasete kaba bir malzeme olarak kullanmak siyaset etiğine uygun değildir" dedi.

"Kamu güvenliğimizi ne pahasına olursa olsun sağlayacağız"

Topçu terörle mücadelede gelinen noktanın ve kararlı duruşun devam edeceğini belirteler "Terörün lojistik desteğini yapan ülkelerle Türkiye Cumhuriyeti devleti karşı karşıyadır ve bu konuda söyleyeceğini söylemiştir. Sıra muhataplarımızın kendilerini gözden geçirmesidir. Hâlâ terör ülkeleri, terör örgütleriyle partnerliğine devam ediyorsa, Türkiye Cumhuriyeti devleti milletiyle birlikte, o ülkelerin yönetimlerini onların halklarına şikayet edecektir. Artık dostumuzun ve düşmanımızın kim olduğunu net bir şekilde biliyoruz. Terörün konsepti değişmiştir. Terörle mücadele güvenlik, özgürlük, refah konseptinde yürüyor. 3'ü birbirine sarmal olmadan yürüyecek. 

Bugün gelinen noktada milletin tasdiğinden geçmiş ve takip edilen 2 kararlılılığımız vardır:

1- Dağımızı, ovamızı, şehrimizi, sokağımızı, kamu güvenliğimizi ne pahasına olursa olsun sağlayacağız. 

2- Medeniyet coğrafyamızda ay yıldız olmadan kimse ameliyat yapmaya kalkmasın, bu onlara çok pahalıya patlayacak" şeklinde konuştu. 

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler