YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Terör operasyonu: 44 gözaltı
Ankara polisinin terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanmasına yönelik düzenlediği operasyonda 40, İzmir'de yapılan operasyonda ise 4 kişi gözaltına aldı.
Terör operasyonu: 44 gözaltı
29 Kasım 2010 / 11:18 Güncelleme: 29 Kasım 2010 / 11:30

Ankara'da terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanmasına yönelik operasyonda 40 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Ankara Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Mithatpaşa Caddesi'ndeki Gençlik Kültür Merkezi'ne Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesinin kararı doğrultusunda operasyon düzenledi.

Operasyonda 40 kişi gözaltına alındı.

Zanlılar, Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne gönderildi. AA

İZMİR'DE TERÖR OPERASYONU: 4 GÖZALTI

Öte yandan İzmir Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri yaptıkları operasyonda PKK terör örgütünün gençlik yapılanması olan Demokratik Yurtsever Gençlik Meclisi (DYGM) üyesi 4 kişiyi yakaladı. Yakalananlar arasında Cerrahpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi 3. Sınıf Öğrencisi olduğu öğrenilen DYGM Ege Bölge Sorumlusu Feyyaz B.'nin de olduğu bildirildi. 

Edinilen bilgiye göre, son dönemlerde Kadifekale semti ile Asarlık beldesinde meydana gelen terör olaylarını planlayanları tespit eden Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri yaptıkları çalışma sonucu PKK terör örgütünün gençlik yapılanması olan DYGM üyesi 4 kişiyi yapılan operasyon sonrası gözaltına aldı. Adana Emniyet Müdürlüğü tarafından hakkında, 'Terör örgütünün dağ kadrosuna eleman kazandırmak' ve 'PKK terör örgütü üyesi olmak' suçlarından arama kararı bulunan 23 yaşındaki Feyyaz B.'de operasyon kapsamında yakalandı. Feyyaz B. isimli zanlının Cerrahpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi 3. Sınıf Öğrencisi olduğu aynı zamanda DYGM yapılanmasının da Ege Bölge Sorumlusu görevinde bulunduğu öğrenildi. Operasyonda Feyyaz B.'nin yanı sıra DYGM Kadifekale sorumlusu Ozan U. (19) ile örgüt üyeleri İlhan T. (18) ve Engin P. (20)'de yakalandı. 
Mobilyacıda çalışan Ozan U.'nun terör örgütü üyesi olmak ve çeşitli eylemlere katılmaktan hakkında çok sayıda kaydı bulunduğu öğrenilirken, İlhan T.'nin Açık Lise Öğrencisi olduğu, Engin P.'nin ise Adnan Menderes Üniversitesi Gıda Teknolojisi 1. Sınıf Öğrencisi olduğu bildirildi. 

Gözaltına alınan zanlılarla birlikte çok sayıda örgütsel dökümana da el konuldu. Zanlılar tutuklanma talebi ile adliyeye sevk edildi. İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler