YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Terör hastanede de devam ediyor! Bunlar mı askeri tedavi edecek?
Terör operasyonlarında yaralanan askerlere hastanelerde gösterilen kötü muamele dün ortaya çıkmıştı. Büyük yankı uyandıran haberin ardından, terör destekçisi sağlık personeliyle ilgili ihbar yağdı.
Terör hastanede de devam ediyor! Bunlar mı askeri tedavi edecek?
06 Ocak 2016 / 13:43 Güncelleme: 06 Ocak 2016 / 14:54

Doğu ve Güneydoğu’da yürütülen terörle mücadele kapsamındaki operasyonlarda birçok güvenlik görevlisi yaralanarak hastaneye kaldırılıyor. Ancak hastanelerde ‘sağlık personeli’ adı altında bulunan birçok terör yandaşı, asker ve polislerin iyileşmemesi için ellerinden geleni yapıyor. Doğru dürüst tedavi olamayan güvenlik görevlileri, ağır şartlar altında başka hastanelere sevk istemek zorunda kalıyor.

Öte yandan, aynı çatışmalarda yara alan ve yine güvenlik güçleri tarafından hastaneye götürülen eli kanlı teröristler ise el üstünde tutuluyor. Her türlü müdahale ve tedavi uygulanan teröristler, kısa sürede taburcu edilebiliyor. Bu durum, hastanede görevini yapmaya çalışan sağlık görevlilerini ve güvenlik güçlerini kaygılandırıyor. 

SOSYAL MEDYA YIKILDI

Bölgedeki sorunu manşetine taşıyan Güneş Gazetesi, Türkiye çapında büyük yankı uyandırdı. Sosyal medya hesaplarından, terör destekçisi sağlık personellerine ait binlerce ihbar paylaşıldı.

Öte yandan, daha önce terör örgütü PKK propagandası yapan birçok sosyal medya hesabı da, sahipleri tarafından açığa çıkmamak maksadıyla kapatıldı. 

PAYLAŞIMLAR KAN DONDURDU

Eli kanlı teröristlerle yaralanan güvenlik görevlilerini tedavi etmesi gereken sağlık personelinden bazılarının sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşım dehşete düşürecek cinsten.

Yoğun bakımın en üst kademelerinden, acil servise kadar birçok alanda varlık gösteren terör yandaşları, sosyal medya hesaplarından devlete ve güvenlik güçlerine ağza alınmayacak hakaretler yağdırıyor. Alenen PKK propagandasına hizmet ediyor.

TERÖRİSTLERE ÖVGÜLER YAĞDIRDI

Terör yandaşı sağlık görevlileri arasında en çok dikkat çeken paylaşım Van Yeni Yüzyıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde görev yapan Doktor Y. S.’ye ait. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, güvenlik güçleriyle girdiği çatışmada yaralanan bir kadın teröristten “Kadın Gerillalar onurumuzdur” şeklinde bahsediyor. PKK’lı haini iyileştirdiğini itiraf eden terör yandaşı doktor, “Acaba var mıdır bin yılda böyle onurlu savaşçı?” ifadeleriyle övgüler diziyor. 

rs1-013.png

KAHRAMAN İLAN ETMİŞ

Kadın teröristlerin ve çatışmalarda öldürülen PKK’lıların fotoğraflarını paylaşan S.K İç Hastalıkları Doktoru olarak Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde görev alıyor.  K.'nın terör yandaşı bir STK'ya ait kareleri de hesabında yer alıyor.

rs2-006.png

PKK SEMPATİZANI

Mardin Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde görevli M. D. askere pusular kuran eli kanlı teröristlerin “haklarını savunduğunu” sosyal medyadan paylaşmış.

rs3-001.png
        
YARDIM ÇAĞRISI

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde görevli R. A isimli hemşire, devletin bölgede katliam yaptığını öne sürüyor. PKK'lının söylediği türküyü paylaşıyor.

rs4.png rs7.png

PAÇAVRAYLA POZ

Diyarbakır’da Toplum Sağlığı Merkezi’nde çalışan D. D. Abdullah Öcalan fotoğrafları ve PKK paçavrasıyla pozlar paylaşmış.

rs5.png

SÖZDE 'ŞEHİT'

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Doktor N.P’ye göre de devlet sivilleri katlediyor. Profil fotoğrafı olarak şehit ilan ettikleri PKK'lı teröristi seçmiş.

rs6.png

MESLEKTEN İHRAÇLARI GEREKİYOR

Ortaya çıkan skandalla ilgili açıklamada bulunan Avukat Fatih Mehmet Akmeşe, terör yandaşı sağlık personelinin birçok yasağı ihlal ettiğini belirtti.

Akmeşe, “Hastanede yaralı güvenlik güçleriyle ilgilenmeyen doktor ve hemşireler, kamu görevinden doğan yükümlülüğünü yerine getirmeme ve TCK madde 257’de tanımlanan “Görevi kötüye kullanma” suçunu işlemişlerdir. Kahraman güvenlik personelimizin, doktorların müdahale etmemesi sonuca şehit düşmeleri halinde, sağlık personeli, TCK madde 83’de tanımlanan “Kasten öldürmenin ihmali davranışla gerçekleştirilmesi” suçunu işlemiş olurlar.

Adalet Bakanlığı’nın izin vermesi halinde, bu suçlardan dolayı haklarında soruşturma açılarak meslekten men edilmeleri ihtimal dahilindedir" ifadeleri kullanıldı.
 

 

GÜNEŞ

ya gereğini yapın yada...!!!
 // Muhafız
Ya bu vatan hainlerine karşı bu devletin gerçek adalet mekanizması gereğini yapar yada birileri bu vatan hainlerinin anladığı konuşup gereğini yapmak zorunda kalır.Bu teröre açıktan destek veren vatan hainlerini teker teker bulup gereğini yaparız,o zaman birileri çıkıp neden oldu demesin sakın!!Bu vatan hainlerinin hangi mahallelerde ikamet ettiğini çok iyi biliyoruz,fiskaya mah.,bağlar Mah. ,ofis caddesinde kimlerin Nerede ikamet ettiğini çok iyi biliyoruz,ama merak etmeyin herşeyin sırası var...
06 Ocak 2016 Çarşamba 23:25
 // yalın
Hainliğin sınırı yok. Devlet bu tür durumların oluşumunun tekrarlanmaması ve atamalarda gerekli kriterlerin yeniden değerlendirmesi adına acil tedbir almalıdır. Vatan evlatlarımızı kimlere teslim etmişiz yahu . Çok acil yapılması gerekenler yapılmalı ve temizlenmeli o hainler hastane gibi şifa kaynaklarından. Bu durumu yaratanlar hesabı gerçek yargıya vermeli. Hesabı devlet sormalı. Gibi olanlar değil....
06 Ocak 2016 21:23
 // Rasim DUMAN
Son derece infial halindeyim. Her gun ucer beser sehid cenazesi ile bagrimiz yanarken, kendi hastanelerimizde katil teror orgutunun kontrolu ele gecirnis olmasina inanamiyorum. Boyle birseye nasil musaade edilir yahu ! Kanunlarimiz yetersiz degil, demek ki tatbikatta bir zaafiyet var. Tatbikati kim yapacak ? Tabii ki o bolgedeki Vali ve Cumhuriyet Savcilari... Neredesiniz efendiler ?!!! Bu cocuklar bosuna mi sehid oluyorlar ?!!!...
06 Ocak 2016 20:52
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler