YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Terör destekçisi bildiriden imzasını çekti!
Terör destekçisi bildiriden imzasını çekti!
17 Ocak 2016 19:37
Terör destekçileri tarafından oluşturulan bildiride imzası bulunan Yrd. Doç. Dr. Itır Erhart, “pasifist yanının rahat olmadığını” söyleyerek bildiriden imzasını çektiğini açıkladı.

Terör destekçisi bildiride imzası bulunan ve Bilgi Üniversitesi’nde akademisyen olan Yrd. Doç. Dr. Itır Erhart, “pasifist yanının rahat olmadığını” söyleyerek bildiriden başlıklı bildiriden imzasını çektiğini açıkladı.

Erhart, Twitter üzerinden yazdığı bir mesajda metine verdiği desteğin nefret söylemi, şiddet, ve kutuplaşmanın üretimine katkıda bulunduğunu ileri sürdü.

Erhart’ın yaptığı açıklama şöyle:

İmza atarken aklımdaki tek şey barıştı, şiddetin son bulmasıydı. Ancak, metin dolaşıma çıktıktan sonra şiddetin yalnızca “bir türlüsünün” imzacılar tarafından kınandığı “bir başka türlüsünün” de desteklendiği algısı oluşturuldu/oluştu. Bu nedenle de tamamen barışçıl niyetlerle imzaladığımız bu metnin kendisi maalesef, nefretin ve şiddetin yeniden üretilmesinin ve kutuplaşmanın aracı haline geldi. Özellikle pasifist yanım nedeniyle içim rahat değil ve dün gece imzamı çekme kararı aldım.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler