YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Terör destekçisi belediyelere 6 adımda nokta vuruş
Teröre destek veren başkanın yerine vali atama yapacak. Terör irtibatlı çalışanlar memuriyetten çıkarılacak. Finans desteği verenlerin ödeneği kesilecek. PKK bağlantılı taşeron işçiler görevden alınacak. İş makinelerine el konacak...
Terör destekçisi belediyelere 6 adımda nokta vuruş
18 Haziran 2016 / 10:08 Güncelleme: 18 Haziran 2016 / 11:05

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Bölgedeki belediyelerin terör örgütünün tasallutundan kurtarılmasına ihtiyaç vardır, bunu devlet olarak yapacağız" çağrısının ardından gözler atılacak adımlara çevrildi.

İçişleri Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı HDP'li belediyelere yönelik 6 adımda nokta vuruş yapılması yönünde hazırlık yaptı.

Yapılacak düzenleme ve tespitler şöyle:

YÖNETİM DEVREDİLİYOR

Teröre destek verdiği kesinleşen HDP'li belediyelerde tutuklanan eş başkanların yerine, aynı partiden meclis üyeleri getirilemeyecek.

Terörle ilişkisi kanıtlanan başkan görevden alınacak, yerine büyükşehirlerde, illerde valiler, ilçelerde kaymakamlar görevlendirilecek. Teröre destek veren yöneticiler hakkında özel bir mevzuat hazırlanıyor.

ÖDENEKLER KESİLECEK

Örgüte finans akışı sağlayan belediyenin ödenekleri kesilecek. Örgüt bağlantılı personel alımı, finansman akışına yönelik soruşturmalar "terörün finansmanı suçu" kapsamında değerlendirilecek.

PKK'ya lojistik destek sağlayan, terör örgütü üyelerini işe alan belediyelere terör suçundan dava açılacak. Eş başkanlara da "yardım-yataklıktan" işlem yapılacak. Belediye başkanları için cezalar da terör suçundan verilecek.

MEMURİYETTEN ÇIKARILACAK

657 sayılı Memur Kanunu'nda değişiklik yapılacak. Kanuna milli güvenlik, kamu güvenliği hükmü konulacak. Kamuda bölücü terör örgütüyle irtibatlı tek kişi bırakılmayacak, memuriyetten çıkarılacak.

TAŞERONA SORUŞTURMA

HDP'li belediyelerde çalışan taşeron kadroya yönelik olarak da kapsamlı bir soruşturma yapılacak. Terör örgütü PKK bağlantılı işçiler görevden uzaklaştırılacak. Özel sözleşmeli personel alımında sadece bölgede değil İstanbul başta olmak üzere birçok ilde hassasiyet gösterilecek.

GENÇLİK MERKEZLERİ DEVREDİLECEK

HDP'li belediyelerin elindeki yaklaşık 150'yi aşkın gençlik merkezi, gençlik kampı, halk merkezi başta olmak üzere terör propagandası, militan devşirme amaçlı kullanılan sosyal kuruluşlar kamuya devredilecek. İlgili kurumların işletmesi sağlanacak.

(İçişleri Bakanlığı'nın terör örgütünü destekleyen, şirketleri üzerinden finanssağlayan HDP'li belediyelere yönelik soruşmasında da önemli bulgulara ulaşıldı) Atılacak bu adımlarla belediyenin elindeki bu sosyal kuruluşların propaganda, militan yetiştirme yerleri olmaları sona erecek.

İŞ MAKİNELERİNE EL KONULACAK

Belediyeler ellerindeki araç gereçleri terör örgütüne kullandıramayacak. İş makineleri başta olmak üzere bugüne kadar örgütün şehirleri savaş alanına çevirmesi için kullandığı tüm araç gereçlere el konulacak.

 

SABAH

.
 // Vatandaş Ali
Tüm kamu kurumlarındaki vatan hainleri; tez zamanda görevlerinden el çektirilmeli ve cezalandırılmalı. ...
18 Haziran 2016 Cumartesi 12:48
 // ÖNCE MARDİN BATMAN DİYARBAKIR SİİRT
Kaçının PKK ve KCK bağlantılı faaliyetlerden sicili, akrabası eşi dostu var, kaçının dağda kendi ya da ailesinin ayağı ve döşeği var iyice araştırılsın. Zaten Paralel misyoner ve ajanlarla olan bağlantıları da otomatikman ortaya çıkacaktır. Bu kurumlarda kayıtsız çalışan ya da farklı isim soyad ya da soyadla yani farklı kimliklerle çalışıldığına da dikkat edilmeli. BUNLARIN İSTANBUL, ANKARA, İZMİR VE MERSİN KARARGAHLARI KESİNLİKLE ES GEÇİLMEMELİ....
18 Haziran 2016 11:50
 // ÖNCE MARDİN BATMAN DİYARBAKIR SİİRT
O halde Batman,Diyarbakır, Siirt, Mardinden kolları sıvayarak başlamak lazım. Örneğin Mardin ve Diyarbakır Adliyesi, Mardin Valiliği, Mardin merkez ve ilçe belediyelerinden,en başta Kızıltepe ve diğer kaymakamlıklardan, Mardin Artuklu,Dicle, Srlahaddin Eyyubi ve Batman Üniversitesi, Diyarbakır, Batman ve Mardin Müzesinden, il Kültür ve turizm müdürlükleri ve bunların bakanlık ve genel müdürlükteki uzantılarından başlansın. Kaçının PKK ve KCK bağlantılı faaliyetlerden sicili, akrabası eşi dostu...
18 Haziran 2016 11:49
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler