YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Terör bu yıl bitecek!"
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül terörle ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.
"Terör bu yıl bitecek!"
04 Kasım 2009 / 09:01 Güncelleme: 04 Kasım 2009 / 09:03

Bugün gazetesinin haberine göre, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Demokratik Açılım sürecinden geri dönüşün mümkün olmadığını belirterek “Öyle ya da böyle terör bu yıl bitecek. Artık bölgenin şartları müsaade etmez. Hiçbir ülke artık terör örgütünü muhafaza edemez. Kimse bu yükü taşıyamaz” dedi. Slovakya dönüşü uçakta konuşan Gül “ Bu konular kolay konular değil. Bir anlık meseleler değil. Öyle yada böyle bu terör işi bulunduğumuz yıl bitecek. Başka bir yolu yok. Bu bölgede kimse artık bir terör örgütünü muhafaza edemez. Bu yükü sırtlayamaz. Uluslararası dayanışma da artık buna müsaade etmez” dedi.

GEREĞİNİ YARGI YAPACAK

Gül gazetecilerin ‘İrtica ile Mücadele Eylem Planı’ ile ilgili sorularına ise şöyle cevap verdi: “Belgenin gereğini yargı yapacak. Şu bir gerçek ki Türkiye’de her şey şeffaf bir ortam içerisinde çalışıyor. Mahkemeler çalışıyor. Kanunlar çerçevesinde devam edecek” Gazetecilerin ‘süreç ağır mı işliyor?’ sorusuna Gül “Acele yapıp yanlış yapmamak için ağır gidiyor olabilir” dedi. İsrail’den gelen resmi davet ile ilgili olarak da Cumhurbaşkanı Gül “Daha önce zaten davet etmişlerdi. Bakalım, önce dışişleri bakanı gidecek. Uygun bir zamanda ne zaman denk gelirse gideriz“ dedi.

ZİYARETLER MORAL OLUYOR

Tunceli’ye bir ziyaret yapacak olan Gül “Görev sürem içinde tüm illeri ziyaret etmek istiyorum. Hepsine bir vesile ile gidiyorum. Çoğunlukla da üniversite açılışları için. Tunceli’den davet ettiler. Bu ziyaretler o illere moral oluyor. O şehirlerin işadamlarını topluyorum. Teşvik ediyorum. Verimli oluyor bu il ziyaretleri“ dedi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler