YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Termikel'den büyük anlaşma
Termikel'den büyük anlaşma
09 Şubat 2010 18:23
Hindistan'ın kaçak elektrik sorununu Elektromed'in geliştirdiği özel sayaç çözecek.

Dünyanın dördüncü büyük ön ödemeli sayaç üreticisi Elektromed, 1,2 milyarlık nüfusu bulunan Hint pazarına Gloabtel Firmasıyla açılıyor. Ortaklık anlaşması Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Hindistan ziyaretinde imzalandı.

Firma uzun süredir kaçak elektrik kullanımının büyük zarar verdiği Hint pazarında yer bulabilmek için çalışma yapıyordu. Dünyanın en büyük dördüncü ön ödemeli sayaç üreticisi Elektromed, 21 farklı yöntemle kaçak elektrik kullanıldığı tespit edilen Hindistan için özel bir sayaç geliştirdi.

"1 MİLYON KAPASİTEYE SAHİP"

Elektromed Firması, bu akıllı sayaçların üretimi için Hindistan'da 40 yıldır faaliyette bulunan Morakhia Grup bünyesindeki Gloabtel Firmasıyla anlaştı. % 50 ortaklık içeren bu büyük anlaşma iki ülkenin Cumhurbaşkanlarının huzurunda imzalandı.

termikel.jpg

 

Anlaşmaya imza atan Termikel Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kaya Hindistan ekonomisinin önemine vurgu yaptı, anlaşmanın detaylarını anlattı. 

Kaya, "Hindistan bugün baktığınız zaman ekonomik olarak dünyanın 5 büyük ekonomisinin içerisinde bir ülke. Ama burada Türk işadamlarını gerektiği kadar yatırım yapmamış olarak görüyoruz. İnşallah bizim yaptığımız yatırım, burada 1 milyon kapasiteli bir elektronik sayaç fabrikası kuruyoruz. Haziran ayında üretime geçecek. Türk işadamlarına örnek olur diye düşünüyorum. Bu Hindistan fırsatlarını kaçırmamalarını tavsiye ediyorum işadamlarına." dedi.

HİSARCIKLIOĞLU: ÇOK ÖNEMLİ ANLAŞMA

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da bu büyük anlaşmanın önemine vurgu yaptı.
Hisarcıklıoğlu, "Bugün bir Türk şirketi ile Hintli şirket burada yatırım yapma noktasında mutabakat sağladılar. bunun da Sayın Cumhurbaşkanımızın huzurunda olması çok önemliydi." ifadesini kullandı.

"HİNDİSTAN'A YATIRIM YAPIN"

Termikel Yönetm Kurulu Başkanı Kaya Türkiye'deki işadamlarına Hindistan'da yatırım önerilerinde bulundu ve "Burada çok korkunç bir personel altyapısı var. Şu anda 40 milyon bilgisayar mühendisi var diyorlar. Türkiye'deki işadamlarının özellikle elektronik yatırımları konusunda buradan çok büyük destek alabileceklerini zannediyoruz" ifadesini kullandı.

1994 yılında Ankara'da kurulan Elektromed, ürettiği elektrik, su ve gaz sayaçlarıyla dünya sayaç sektörünün lider firmaları arasında yer alıyor.

Ankara, İzmir ve Almanya'da toplam 18 bin metrekarelik kapalı üretim tesisiyle, başta ön ödemeli sayaçlar olmak üzere önemli yeniliklere imza atan Elektromed, ürün tasarımlarını da tamamen kendi bünyesindeki araştırma geliştirme bölümüyle yapıyor.

Binlerce kişiye istihdam olanağı da sağlayan Elektromed, son olarak yenilikçi ürün yelpazesi nedeniyle İnovasyon ödülüne layık görülmüş, ödül Başbakan Erdoğan tarafından Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kaya'ya verilmişti. 

HABERİN VİDEOSU

Güç Adımla İlerlerken Kul Hakkını Hiç Sayan Firma
 // AA
Özel sektörde hemen hemen her firmada olduğu gibi hızlı adımlarla büyümek kar marjını artırmak her zaman ön planlarda olur kimsenin çalıştırdığı işçinin hakkının hak ve hukuk karsında hakkaniyete uygun alıp almadığına bakmaz malesef.Bunca yatırım bunca kazanımlara rağmen hala çalışanların hakkını vermeyen onları bir sendika üyesi olmalarının önünü kesmicek cesareti gösteremeyen Sn.Ahmet Kaya bey ve yöneticileri olan Sn.Yakup uslu ve Sn.seyhan erciye...
03 Kasım 2010 03:22
TÜRKİYEDE ELEKTROMED FARKI BU İŞTE
 // YÜKSEL ADANUR
TÜM DÜNYA ÜLKELERİ BU GÜZELLİKDEN YARARLANSIN HERKESİN YARARINA OLAN BİR ÇALIŞMADIR HERKES İÇİN HAYIRLISI OLSUN...
11 Şubat 2010 09:20
elektromed başarısı
 // atalay karacif
Diyecek fazla söz yok işte buuuuu...
10 Şubat 2010 11:03
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler