YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Termikel Ailesi'nin mutlu günü
Ankara Organize Sanayi Bölgesi Başkanı ve Termikel Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kaya'nın oğlu Selim Kaya dünya evine girdi.
Termikel Ailesi'nin mutlu günü
09 Ağustos 2014 / 23:03 Güncelleme: 09 Ağustos 2014 / 23:19

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Kırgızistan Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev, iş adamı Ahmet Kaya'nın oğlunun nikah şahitliğini yaptı.

ATO Congresium'daki törende, Selim Kaya ile Zeynep Özdemir'in nikahını, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek kıydı.

Çiftin nikah şahitliğini, Cumhurbaşkanı Gül, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Atambayev, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş ile eski Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer yaptı.

Nikahın ardından Gül, birbirine yakışan iki ailenin akraba olduğunu belirterek, çifte mutluluklar diledi. Gül, çiftin, vatana millete hayırlı evlat yetiştirmeleri temennisinde bulundu.

Daha sonra mikrofonu alan konuk Cumhurbaşkanı Atambayev, Kırgız atasözleriyle evlilik kurumunun önemini anlattı. Çifte mutluluklar dileyen Atambayev, Türkiye hakkındaki görüşlerini de ifade etti.

Atambayev'in sözleri üzerine Gül, "Konuşmalardan da gördüğümüz üzere bir milletin parçalarıyız ama birkaç devletimiz var. Aynı duaları ettik, aynı dileklerde bulunduk, aynı gelenekleri burada bir kez daha tekrar ettik. Çok büyük bir milletin ayrı birer parçasıyız" dedi.

Daha sonra evlilik cüzdanını geline uzatan Gül, çifti tebrik etti. Gül, çiftin yakınlarıyla toplu fotoğraf çektirdi.

Gül'e, salondan ayrılırken 8 yaşındaki Yusuf Köse tarafından Kur'an-ı Kerim hediye edildi. Gül, davetliler arasında yer alan çocukları da sevdi.

 

aa_picture_20140809_3006288_web.jpg

 

aa_picture_20140809_3006290_web.jpg

 

aa_picture_20140809_3006293_web.jpg

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler