YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Terim'e sürpriz telefon
Derbi maçta tribünden atılan bir maddeyle kaşı açılan Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'e Başbakan Tayyip Erdoğan'dan telefon.
Terim'e sürpriz telefon
19 Mart 2012 / 09:23 Güncelleme: 19 Mart 2012 / 09:26

Erdoğan, F.Bahçe maçında tribünden atılan bir maddeyle kaşı açılan İmparator'a, sağlık durumunu sorup, 'Geçmiş olsun' dedi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan G.Saray'ın başarılı hocası Fatih Terim'e geçmiş olsun telefonu... Şükrü Saracoğlu Stadı'nda oynanan derbi maçta atılan bir madde nedeniyle kaşı kanayan İmparator'a, karşılaşma sonrası Erdoğan'dan sürpriz ve anlamlı bir telefon geldi.

F.BAHÇELİ taraftarların attığı madde yüzünden gözünün hemen üzerine darbe alan Fatih Hoca'yı telefonla arayan Erdoğan, 'Geçmiş olsun hocam. Bir şeyin var mı? Çok merak ettim' derken Terim de Başbakan'a, 'Sağolun, ilginiz için çok teşekkür ederim. Sorun yok' karşılığını verdi.

FUTBOLUN CANI ACIMASIN

KONUŞMANIN sonraki bölümünde Erdoğan'ın takımın oynadığı güzel futbol ve 0-2'den  2-2'yi yakalamaları nedeniyle Terim'i kutladığı da öğrenildi. Erdoğan'ın 'G.Saray'ı tebrik ederim. Kadıköy'de iyi futbol oynadınız' dediği belirtildi.

BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan'ın sürpriz telefonu ile talihsiz olayın üzüntüsünü iyice atan Fatih Terim, maç sonu basın toplantısında ise, 'Bizim canımız acıyabilir ama futbolun canı acımasın' diyerek, literatüre geçecek bir söz söylemişti.

NE OLDUĞUNU HATIRLAMIYOR

BİLİNDİĞİ üzere Fatih Terim'e, Elmander'in attığı birinci golden sonra kulübede yaşanan sevinç gösterisi sırasında, tribünden yabancı bir madde atılmış ve kaşında açılma meydana gelmişti. Terim'in, kendisine atılan maddenin ne olduğunu hatırlamadığı öğrenildi.

TAKIM doktorunun 'kanayan yeri bantla kapatalım' tavsiyesini derbinin sıcak atmosferinde reddeden Terim, 90 dakikanın ardından kaşına bant atılmasını kabul etti. Basın toplantısına bu şekilde çıkan Fatih Terim'in kaşındaki açılmanın daha sonra büyüdüğü, ancak tedavi ile düzeldiği belirtildi. Kadıköy'deki maçta G.Saray Yardımcı Antrenörü Hasan Şaş'ın alnı da atılan bir maddenin isabet etmesi sonucu açılmıştı. AKŞAM

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler