YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Teoman Koman'ın Erbakan'la ilgili bilinmeyenleri
28 Şubat'ın önemli komutanlarından Eski Jandarma Genel Komutanı emekli Orgeneral Teoman Koman'ın merhum Necmettin Erbakan ile ilgili bilinmeyenleri ortaya çıktı.
Teoman Koman'ın Erbakan'la ilgili bilinmeyenleri
11 Eylül 2013 / 00:05 Güncelleme: 11 Eylül 2013 / 00:07

Teoman Koman'ın Necmettin Erbakan'ın çalışmalarından memnun olduğunu başarılı bulduğunu açıkladığı ortaya çıktı Hatta Koman'ın Necmettin Erbakan'ın yaşına bağlı olarak sendelemesini düşünerek resmi programlarda her ihtimale karşı hep arkasından yürüdüğünü söylediği ifade edildi.

Dönemin bakanı Teoman Rıza Güneri açıkladı

İddiaların sahibi 54. Türkiye Cumhuriyeti Hükûmeti'nde Devlet Bakanı olan Teoman Rıza Güneri. Güneri, Devlet Bakanı statüsü ile Eski Jandarma Genel Komutanı emekli Orgeneral Teoman Koman'ı ziyaret ettiğini açıkladı.Habertürk televizyonunda Başkent Gündemi isimli programın canlı yayınına katılan Güneri, görüşmede Emekli Orgeneral Teoman Koman'ın yapılan yayınlardan çok fazlası ile etkilendiğini gördüğünü söyledi.

Koman, o MGV bildirisini sordu

Teoman Koman'ın çekmecesinden MGV'ye ait bir bildiri çıktığını bunu kendisine sorduğunu açıklayan Güneri o görüşmeyi şöyle anlattı:

"Orgeneral Teoman Koman'ın odasına girdiğimde gergindi. Hemen ileride bulunan oturma gruplarına geçtik. Bana bir takım rahatsızlıklarını anlattı. Olası rejim değişikliğine karşı bana kaygılarını iletti. Bir ara MGV tarafından dağıtılan bildiriyi çıkarttı. Ben o bildiriyi hemen MGV Başkanı'na sordum. MGVden habersiz olarak bastırılmış olduğunu bu bildiriye karşı Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunulduğunu açıkladı. Bu bilgiyi ilettim kendilerine.

Erbakan'ın arkasından yürüdüm çünkü

Bana merhum Necmettin Erbakan ile ilgili görüşlerini açıkladı. Erbakan'ı başarılı bulduğunu ve sevdiğini söyledi. Hatta Anıtkabir ziyaretlerinden Erbakan'ın arkasından yürüdüğünü söyledi. Erbakan'ın yaşına bağlı olarak sendelemesinden korktuğunu bunun için tüm Anıtkabir ziyaretlerinde Teoman Koman'ın Erbakan'ın arkasından yürüdüğünü açıkladı"

Görüşme uzadı

Bu görüşmenin uzadığını 2 saat gibi sürdüğünü anlatan Teoman Rıza Güneri Teoman Koman başka randevülerini iptal ederek görüşmede kaldığını söyledi. Merhum Başbakan Necmettin Erbakan ile ilgili görüşme hakkında bilgi aktardığını belirten Teoman Rıza Güneri "Merhum Başkanımız Necmettin Erbakan bana görüşmeyi sordu. Neler görüşüldüğünü anlatmamaı istedi. Merhum Erbakan Milli Güvenlik Kurulu'nda yaşanan gelişmeleri aktardı. Kuvvet komutanlarının her iddialarına karşılık Teoman Koman'ın 'araştırmak gerekir' diyerek yanıt verdiğini ve temkinli hareket ettiğini söyledi.

Demirel perde arkasındaydı

Eski Devlet Bakanı olan Teoman Rıza Güneri 28 Şubat'taki Süleyman Demirel ile de yorumlar da bulundu. Güneri "Demirel 28 Şubat olaylarında perde arkasında işi ortaya koyanlar arasındaydı" dedi.

 

YENİ ŞAFAK

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler