YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Telekulak soruşturmasında inanılmaz gerçek!
22 Temmuz operasyonunda tutuklanan Emniyet Müdürü Mesut Yılmaz'ın 1 yıl boyunca dinlettiği kardeşi Mehmet Yılmaz'ın, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün doktor heyetinde yer aldığı ortaya çıktı.
Telekulak soruşturmasında inanılmaz gerçek!
02 Ağustos 2014 / 10:00 Güncelleme: 02 Ağustos 2014 / 10:33

Yeni Şafak, 22 Temmuz operasyonlarında tutuklanan Emniyet Müdürü Mesut Yılmaz'ın 1 yıl boyunca dinlettiği Mehmet Yılmaz'la ilgili ilginç bir bilgiye ulaştı. Yılmaz, Cumhurbaşkanı Gül'ün doktor heyetinde yer alıyor!

Mülkiye müfettişlerinin hazırladığı rapora göre tutuklanan Mesut Yılmaz, Cerrahpaşa'da doktor olan kardeşi Mehmet Yılmaz'ın dinlenmesi talimatını verdi.

Mayıs 2008'de organize suç örgütü üyesi olarak dinlenen Mehmet Yılmaz, daha sonra Ergenekon üyesi olarak de dinlemeye devam edildi.

Hırsızı bulmak için!

Tuhaf dinleme deşifre olunca bir açıklama yapan Mehmet Yılmaz, o tarihte cep telefonunun çalındığını, abisinin hırsızı yakalamak için bu yola başvurduğunu söylemişti. Yılmaz, "Ben mağdur değilim. Ağabeyim canımdır, kanımdır" ifadelerini kullanmıştı.

Çankaya'ya gitti

Yeni Şafak, Yard. Doç. Dr. Mehmet Yılmaz'la ilgili ilginç bir bilgiye ulaştı.

Yılmaz, yaklaşık 10 yıldır Gül'ün kulağındaki sağlık problemiyle ilgilenen İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı Uzmanı Prof. Harun Cansız ile Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Odyoloji Uzmanı Prof. Ahmet Ataş'ın asistanlığını yapıyor.

Yılmaz'ın Ataş ile birlikte Cumhurbaşkanı Gül'ün tedavisine de girdiği öğrenildi.

Cansız'ı da dinlediler

Paralel Yapı'nın İstanbul Üniversitesi Rektör adayı olan Prof. Dr. Harun Cansız'ı da hayali Selam örgütü bahanesiyle dinlediği ortaya çıkmıştı.

Ergenekon ve çeteden

Mehmet Yılmaz, 10 Mayıs 2008'de İstanbul İstihbarat Şube Başkanı Ali Fuat Yılmazer'in resmi talebiyle dinlenmeye başladı.

Ertesi gün mahkemeden izin alınarak 3 aylık dinleme yapıldı. Yılmaz ilk üç ay organize suç örgütü üyesi olduğu iddiasıyla dinlendi. Sonraki süreçte ise Ergenekon üyesi olduğu iddiasıyla 3 Mayıs 2009'a kadar dinlendi.

HD kameralı kozmik müdür

Mesut Yılmaz, İstanbul Emniyeti'ndeki en kritik isimlerinden biri. Yılmaz'ın paralel yapının dinlemeleri arşivlemek için İstanbul Emniyeti içinde kurduğu 'kozmik oda'ya girebilen 3 kişiden biri olduğu belirtiliyor. Başbakan'ın evini 3 yıl boyunca izleyen ekibin başı olan Yılmaz'ın, eve giren çıkanları HD kamera ile kayıt altında aldığı iddia ediliyor. Yılmaz, İstanbul İstihbarat Şubesi'nin eski müdürü Ali Fuat Yılmazer'in yardımcılığını yaptı.

22 Temmuz'a ilk itiraz

Paralel yapılanmaya yönelik 22 Temmuz operasyonu kapsamında yapılan tutuklamalara ilk itiraz geldi. Emniyet Müdürü Mesut Yılmaz'ın da bulunduğu 8 polisin tutuklanmasına avukatları itiraz etti.

İstanbul 2. Sulh Ceza Hakimliği'ne dilekçe sunan avukatlar, 8 kişinin serbest bırakılmasını talep etti.

Avukat Hüseyin Ataol itiraz dilekçesinde, Mesut Yılmaz'ın cezaevinde kaldığı takdirde sağlık durumunun giderek kötüleşeceğini, telafisi imkansız zararlar ortaya çıkacağını ve salıverilmesi gerektiğini belirttiği müvekkilinin kaçma şüphesi bulunmadığını savundu.

Diğer şüphelilerin avukatları da benzer dilekçelerle tutukluluğa itiraz etti. Eski İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer ile TEM Şube Müdürü Yurt Atayün'ün de aralarında bulunduğu 23 kişi için itirazların ise önümüzdeki hafta yapılacağı öğrenildi.

 

YENİ ŞAFAK

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler