YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Telefonları takipte...
İstanbul Emniyeti, Alparslan Aslan'ın Veli Küçük ve Muzaffer Tekin'le farklı telefon numaraları aracılığıyla konuşmuş olabileceğine dikkat çekti. Aslan'ın 'kızkardeşime ait' dediği telefon numarasının gerçekte kim tarafından kullanıldığı incelemeye alındı
Telefonları takipte...
21 Mayıs 2010 / 08:42 Güncelleme: 21 Mayıs 2010 / 08:42

Cumhuriyet gazetesine atılan bombaların verildiği Ataşehir 'deki evi tespit eden Emniyet, tespit ve inceleme tutanağında sanık Alparslan Arslan'ın azmettiriciler Veli Küçük ve Muzaffer Tekin ile başka telefon numaralarıyla görüşmüş olabileceğine işaret etti. Bu tespiti dikkat alan mahkeme heyeti, Arslan'ın "Kızkardeşime ait' dediği telefon numarasının gerçekte kim tarafından kullanıldığının araştırılması için naip hakime tam yetki verdi.

BİR TEK TELEFON KULLANMIŞ OLAMAZ

İstanbul Emniyet 'inin Ataşehir'deki eve ulaşma aşamasında yapılan inceleme tutanağında dikkat çekici tespitler yer aldı. Danıştay saldırısı tetikçisi Alparslan Arslan ve sanık Osman Yıldırım'ın telefon sinyal bilgilerinden ve görgü tanıklarının beyanlarından eve ulaşan polis, her iki sanığın defalarca Ataşehir'den sinyal veri saptadı. Polis tutanağında, "Şu ana kadar yapılan çalışmalarda Alparslan Arslan'ın kullanımında bulunan sadece 0532 671 34 39 numaralı telefon tespit edilmiştir. 3 defa Cumhuriyet gazetesine bomba atılması ve Danıştay üyelerine yönelik düzenlenen menfur saldırıyı gerçekleştiren bir kişinin olay sırasında ve olay öncesinde sadece bir tek telefon numarası kullanmış olması diğer benzer birçok olay göz önünde bulundurulduğunda zayıf bir ihtimal olduğu, dolayısıyla Alparslan Arslan'ın Veli Küçük, Muzaffer Tekin ve benzer kişilerle irtibat kurduğu başka numaralarının da olduğu değerlendirilmektedir' denildi.

Tutanaktaki şu ifadeler de dikkat çekti: "Osman Yıldırım'ın 01.05.2006 günü saat: 12:14 ile saat: 13:40 arası Alparslan Arslan ile 6 kez görüşme yaptığı, bu sırada ISTDUDULTATLISU isimli baz istasyonu bölgesinde bulunduğu, saat: 14:27 sıralarında yaptıkları telefon görüşmesinde ise Osman Yıldırım ın ISTATASEHIR isimli baz istasyonu bölgesinde olduğu, Alparslan Arslan'ın ise ISTATASEHIRTEM isimli baz istasyonu bölgesinde bulunduğu, bu görüşmelerin hemen akabinde Yıldırım ve Arslan'ın saat: 14.31 ve saat: 14.38 sıralarında ISTATASEHIR baz istasyonu bölgesinde görüşme yaptıkları, saat: 14.38'den saat: 15.20'ye kadar her iki şahsın ISTATASEHIR baz istasyonu bölgesinde üçüncü şahıslarla görüşme yaptıkları anlaşılmıştır.' (YENİ ŞAFAK)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler