YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tekstil devi Karteks'e FETÖ operasyonu
İplik devi Karteks, Adana Sulh Ceza Hakimliği'nin kararıyla FETÖ ile ilişkisi olduğu gerekçesiyle Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu(TMSF)'na devredildi.
Tekstil devi  Karteks'e FETÖ operasyonu
15 Ekim 2016 / 18:06 Güncelleme: 15 Ekim 2016 / 18:15

Türkiye'nin en büyük tekstil firmalarından ve İplik devlerinden Karteks, Adana Sulh Ceza Hakimliği'nin kararıyla FETÖ ile ilişkisi olduğu gerekçesiyle Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu(TMSF)'na devredildi.

Şirketin İstanbul'daki merkezinde TMSF kayyumları daha yönetimi devralmadan dün gece ışıkların söndürülerek mal kaçırıldığı ihbarı alındı.

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri firmaya operasyon yaptı. Baskında, TMSF'den kaçırılmak istenen 30 milyon tutarında çek, ve 85 bin lira nakit türk lirası ele geçirildi. Para ve çeklerin zulalara saklandığı anlaşıldı.

Operasyonda şirketin sahiplerinden Mehmet Kadı'nın da aralarında bulunduğu 4 kişi gözaltına alındı. Şirketin TMSF'den mal kaçırmak üzere 6 tır dolusu ipliği sahte satış yaptığı belirlendi. Bu ipliklere de el konuldu.

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ele geçirilen suç unsurları ve gözaltındaki şahısları Adana'ya gönderdi. Şirketin diğer sahiplerinden Halil Kadı'nın firarda olduğu öğrenildi. Şirketin FETÖ'yü finanse ettiği ileri sürüldü


SABAH

Kirli Oyuna dikkat edin
 // Ömer
dikkat edin!! ülkede özelleştirme adı altında yahudi tekelleşmesi oluşturulmaya başlandı? ...
15 Ekim 2016 Cumartesi 20:13
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler