YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tekrar aday olacak mı?
Anayasa Mahkemesi'nin Gül'ün yeniden aday olabileceği yönünde verdiği karar, bir çok soruyuda beraberinde getirdi. En çok merak edilen ise Abdullah Gül'ün yeniden cumhurbaşkanlığı için aday olup olmayacağı. Bu soruya en yetkili ağızdan cevap geldi. Bakın
Tekrar aday olacak mı?
16 Haziran 2012 / 15:42 Güncelleme: 16 Haziran 2012 / 15:46

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İzmir'de Avusturya Cumhurbaşkanı Heinz Fischer onuruna verdiği yemeğin ardından gazetecilerin Anayasa Mahkemesi'nin Cumhurbaşkanlığı Seçimi Kanunu'yla ilgili verdiği karara ilişkin soruları üzerine, ''Benim prensip olarak aldığım bir karar var. O da bu tartışmaların dışında kalmak. Benim için önemli olan görevimi layıkıyla yapmak'' dedi.

Gül, yeniden aday olup olmayacağına yönelik soruya ise ''Daha önümüzde bunları konuşmak için çok zaman var'' diye yanıt verdi.

Sekizinci Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın vefatına ilişkin soruşturmanın hatırlatılması üzerine Cumhurbaşkanı Gül, ''Dün de bu konuya ilişkin görüşlerimi açıkladım. Görev başında hayatını kaybeden cumhurbaşkanı için yapılması gerekenler maalesef o dönem yapılmamış. Yapılmış olsaydı bugün bu tartışmalar olmazdı. 20 yıl sonra da olsa ailesi ve toplumun isteği üzerine bazı girişimler başlatıldı. Burada önemli olan, bu tür tartışmaların tarihe bırakılmaması lazım. Gerçek ne ise o ortaya çıkmalı'' diye konuştu. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler