YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tekne battı: 58 ölü...
Tekne battı: 58 ölü...
06 Eylül 2012 14:17
Bugün bir kaza haberi de İzmir'den geldi. Kaçakları taşıyan bir gemi battı... Kazada 58 kişi hayatını kaybetti...

İzmir Valiliği, Menderes ilçesi açıklarında kaçakları taşıyan teknenin battığı kazada, 46 kişinin sağ olarak kurtulduğunu, 58 kaçak göçmenin hayatını kaybettiğini bildirdi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, menderes ilçesi Ahmetbeyli mahallesi Baradan mevkisinde, saat 05.30 sularında kaçak göçmen taşıyan 12 metre uzunluğundaki bir teknenin, sahilden yaklaşık 50 metre uzaklıktaki kayalıklara çarparak battığı belirtilerek, şunlar kaydedildi:

''46 kişinin sağ olarak kurtulduğu kazada, 58 kaçak göçmen hayatını kaybetmiştir. Teknede bulunan Filistin ve Suriye uyruklu kaçak göçmenlerden 15 kişinin tekne içinde, 43 kişinin de denizde boğularak hayatını kaybettiği kazada, 44 kişi yüzerek sahile çıkmayı başarırken, iki kaçak göçmen de güvenlik güçleri tarafından sağ olarak kurtarılmıştır. Kazadan kurtulanlar Ahmetbeyli Jandarma Karakolu'na getirilerek, sağlık kontrolünden geçmeleri sağlanırken, 2 kaçak göçmen tedavileri yapılmak üzere Bozyaka Eğitim Araştırma Hastanesi'ne sevk edilmiştir. Tekne Kaptanı ile 2. kaptanın sağ olarak kurtulduğu kaza ile ilgili soruşturma geniş kapsamlı olarak sürdürülmektedir.''  (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler