YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tekirdağ'da çapraz ateşli dehşet: 4 KİŞİ ÖLDÜ
Silahlı kavgada aynı aileden 4 kişi hayatını kaybetti
Tekirdağ'da çapraz ateşli dehşet: 4 KİŞİ ÖLDÜ
17 Nisan 2009 / 10:48 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Aralarında husumet bulunan ailenin fertlerinin mahallerinde araçlla tur attığını gören iki kardeş silahlara sarıldı. Aracı çapraz ateşe alan kardeşlerin kurşun yağdırdığı araçtaki 4 kişi öldü.


Tekirdağ’ın Muratlı ilçesinde aralarında daha önceden husumet bulduğu öğrenilen iki aile arasında çıkan silahlı kavgada aynı aileden 4 kişi hayatını kaybetti. Ölen dört kişinin araç içerisindeyken 2 kişi tarafından pompalı tüfek ve tabanca çapraz ateşe tutulduğu belirlendi.


Alınan bilgilere olay dün gece 22.00 sıralarında meydana geldi. Tekirdağ'ın Muratlı ilçesinde yaşayan Beyret ailesinin fertleri bir yıl önce borcunu ödemediği için Demirci ailesinin evini ve kamyonetini ateşe verdi. İki aile arasında bu tarihten sonra sürekli kavgalar yaşandı. Aileler arasında tartışma dün gece yeniden alevlendi. Muratlı İlçesi Turan Mahallesi 11. Sokak’da meydana gelen olayda Ersin Beyret (25), kardeşi Şelçuk Beyret (17), amca oğulları 35 yaşındaki Bülent Beyret ile oğlı Vural Beyret (15) 59 UN 706 plakalı otomobille aralarında husumet bulunan Demirci ailesinin oturduğu sokağa gitti. Aldıkları alkolün etkisi ile mahallede araçla tur atamaya başlayan Beyret kardeşleri gören Yalçın Demirci (22) ve ağabeyi 26 yaşındaki Gökhan Demirci evde bulunan iki ruhsatsız pompalı tüfeği ve bir ruhsatlı tabancayı alarak sokağa çıktı. Aracın önünü kesen iki kardeş, içeridekilerin çıkmasına fırsat vermeden otomobili çapraz ateşe tuttu. İki kardeş otomobilde bulunan 4 kişiye pompalı tüfekle 20 domuz kurşunu ve 12 mermi sıktı. Amca çocukları Bülent ve Ersin Beyret olay yerinde yaşamını yitirdi. Yaralılardan Şelçuk ve Vural Beyret’in yaşadığını gören Yalçın Demirci, otomobilin yanına yaklaşarak belinden çıkarttığı ruhsatlı tabanca ile yaralıların kafasına birer el ateş etti. Ağır yaralı Şelçuk ve Vural Beyret çevredekilerin yardımı ile Muratlı Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada yapılan ilk müdahalenin ardından iki yaralı Tekirdağ Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Şelçuk ve Vural Beyret yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.


Geniş çaplı araştırma başlatan polisler olayın faili Yalçın ve Gökhan Demirci kardeşleri iki sokak ötede bulunan evlerinde suç aletleri pompalı tüfekle birlikte yakalayarak gözaltına aldı. Poliste sorguya alınan şahısların cinayette kullanılan tabancayı sakladıkları öğrenildi. Poliste verdikler ifadede cinayeti işlediklerini itiraf eden Demirci kardeşler, aralarında bir yıl önceden alacak verecek meselesi bulunduğunu ve Beyret ailesinin evlerini ve kamyonetlerini ateşe verdiklerini söyledi. Dün gecede kendilerini tehdit edip öldüreceklerini söylediklerini belirten Demirci kardeşler, “Biz onları öldürmesek onlar bizi öldürecekti. Daha öncede bizim evimizi ve kamyonetimizi yaktılar. Ölümden döndük” diyerek kendilerini savundu. Ayrıca olayla ilgili olarak polis 10 kişiyi daha ifadelerini almak üzere gözaltına aldı. Olayların yaşandığı Turhan mahallesi polis tarafından kuşatıldı. Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü'nden gelen Çevik Kuvvet ekipleri sabaha kadar mahallede olay çıkması için nöbet tuttu.


Öte yandan polis ekipleri iki aile arasındaki kavganın devam etmemesi için Demirci ailesinin 7 kişilik ferdini şehir dışına çıkardı. Olay yerinde ve Tekirdağ Devlet Hastanesi'nde hayatını kaybeden Ersin Beyret, Selçuk Beyret, Vural Beyret ve Bülent Beyret'in cesedleri ise kesin ölüm sebeplerinin belirlenmesi için İstanbul Adli Tıp Kurumuna sevk edildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler