YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tekin'den müthiş oy tahmini
CHP'nin ikinci adamı Gürsel Tekin Hbaertürk'te konuştuç Beklediği oy oranını açıladı... İşte Gürsel Tekin'in önemli açıklamaları;
Tekin'den müthiş oy tahmini
14 Mayıs 2011 / 08:06 Güncelleme: 14 Mayıs 2011 / 08:07

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Habertürk Gündem Özel programında Belkıs Kılıçkaya'nın konuğu oldu.

Programda, Belkıs Kılıçkaya'nın sorularını yanıtlayan Gürsel Tekin, 12 Haziran seçimleri için de iddialı bir tahminde bulundu: "Yüzde 40 ve üstü oy alırız!"

 "Seçimlerde yüzde 40 ve üstü oy alırız"

Gürsel Tekin'in sözlerinden satır başları şu şekilde:

YENİ CHP

80 yıllık misyonuna baktığımız zaman ülkemizde ve siyasal hayatımızdayenileşme CHP ile başlamıştır. Yani geçmişte CHP her zaman statik durmuştur da sadece bu dönem yeniliğe açılmıştır düşüncesi de çok yanlıştır. Ayrıca yeni bir kadro var. Doğal olarak da yeni bir kadro yeni bir anlayışı getirir.

İNANÇ BİÇİMLERİ

İslami kurallara baktığımız zaman en önemli şeylerden birinin insanların yaşam biçimleri olduğunu görüyoruz. Geçmişe dönüp şöyle bir baktığımda, CHP'nin lider, yönetici kadrolarının yaşamlarında islami kurallara ters düşecek bir şey yoktur. Bülent Ecevit, Deniz Baykal, Kemal Kılıçdaroğlu... Bir defa harama uzak yaşamlar.

CHP HANGİ KESİMLERDEN OY ALACAK?

Bize her kesimden oy gelicek. Azınlıklardan, Kürtlerden, muhafazakarlardan, Çerkeslerden... Yolsuzluktan bıkan, 'ben bu ülkede yolsuzluktan bıktım' diyen vatandaşlarımızın oylarına talibiz. Biz insanlara, bize bir şans verin diyoruz.

CHP SEÇİMLERDE YÜZDE KAÇ OY ALIR?

Sahada çok dolaşıyorum, 43 ilimizi gezdim. Bunun neticesinde diyebilirim ki yüzde 40 ve üstü oy bekliyorum.

MHP BARAJ ALTI KALMAZ

MHP'nin baraj altında kalacağını düşünmüyorum. Hatta son alçakca olaylardan sonra MHP'nin oyunun yüzde 1.5 arttığını düşünüyorum.

SİYASETTEKİ SERTLEŞEN ÜSLUP
Meydanlardaki sertleşme, uslüp sertliği bizden kaynaklı değil. Sayın Başbakandan kaynaklı... Şu anda çamur siyaseti yapılıyor. Bunun nedeni de çaresizliktir. Siyaseten çaresiz olanlar çamur siyasetine başvuruyor.

Seçmenler, milletimiz çok zeki. Geçenlerde Erzurum'da dolaştığımda seçmenin siyaseti çok yakından takip ettiğini gördüm. O yüzden siyasi üsluba çok dikkat etmeliyiz.  (Habertürk)

BAŞKANIYLA DALGA GEÇİYOR
 // MUHARREM GÖKBAŞ
GÜRSEL TEKİN %40 DİYEREK BAŞKANI KILIÇTAROĞLU İLE RESMEN DALGA GEÇİYOR CHP % 40 NE ZAMAN GÖRMÜŞKİ ŞİMDİ GÖRSÜN
12 HAZİRAN SONUÇLARI TEKİNE KAPAK OLACAK
İLLEDE AKP DİYOR BU MİLLET ANLAYIN ARTIK...
14 Mayıs 2011 12:23
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler