YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tekin CHP'nin oy oranını açıkladı
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, ittifak iddilarını ve oy oranını açıkladı...
Tekin CHP'nin oy oranını açıkladı
30 Mart 2011 / 11:56 Güncelleme: 30 Mart 2011 / 11:58

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, partisinin BDP ve MHP ile olan ittifak söylentilerine yanıt vererek seçim hedeflerini açıkladı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, MHP ve BDP ile koalisyon yapılacağı yönündeki tartışmalara son noktayı koydu. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin Teke Tek'te Fatih Altaylı'nın sorularını yanıtladı. Altaylı'nın gündeme dair sorularını yanıtlayan Tekin, yeni CHP'yi anlattı.

BDP İLE İTTİFAK SÖZ KONUSU DEĞİL

Gürsel Tekin uzun süre kamuoyununda merak ettiği BDP ittifakı hakkında kesin ve net konuştu. BDP ile ittifakın söz konusu olmadığını, CHP'nin sadece millet ile ittifak yapacağını söyledi. Tekin, hiçbir siyasi parti ile ittifak yapmayacaklarını açıkladı.

OY ORANLARINI AÇIKLADI

Tekin ayrıca CHP'nin oy oranını da açıkladı. Şu anda CHP'nin oy oranının yüzde 35 olduğunu söyleyen Tekin hedeflerinin yüzde 40'lar olduğunu da belirtti. AK Parti'nin anketlerde gösterildiği gibi yüzde 50 sınırlarında olmadığını, AK Parti'nin 2009 yerel seçimde aldığı oydan daha az alacağını da söyledi. (Bugün)

Darı
 // skaya
Sn Tekin gönlünden geçeni ifade etmiş. Ama, CHP'nin oyu en çok 24'dür; bir yere kaydetsin. Bir zamanlar gökteki ayı vadedenlerin ülkeyi ne hale getirdiklerini herkes biliyor. Halka yalan söyleyerek, olmayanı vermek istemek ancak ülkeyi ve de ekonomiyi iflasa götürür....
30 Mart 2011 15:40
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler