YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tekin annesini toprağa verdi...
Tekin annesini toprağa verdi...
06 Aralık 2011 14:38
CHP'li Tekin'in annesinin cenazesi toprağa verildi -Heyrat Tekin için Karacaahmet Şakirin Camisi'nde düzenlenen cenaze törenine, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu da katıldı...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'in vefat eden annesi Heyrat Tekin'in cenazesi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katıldığı törenle İstanbul'da son yolculuğuna uğurlandı...

Heyrat Tekin için Karacaahmet Şakirin Camisi'nde düzenlenen cenaze töreninde, oğulları Gürsel, Yüksel, Tuncer ve Cevdet Tekin ile CHP Genel Sekreteri Bihlun Tamaylıgil taziyeleri kabul etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, öğle ezanı öncesinde camiye geldi.

Heyrat Tekin'in cenaze namazını, kısa bir süre sonra görevi devredecek olan İstanbul Müftüsü Mustafa Çağrıcı kıldırdı.

Helallik alınması sırasında Gürsel Tekin'in gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

Heyrat Tekin'in cenazesi, kılınan namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı'nda toprağa verildi. 
 
Cenaze töreninden notlar
 
Cenaze törenine, CHP genel başkan yardımcıları Erdoğan Toprak ve Nihat Matkap, CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, CHP'li milletvekilleri Süheyl Batum, Umut Oran ve Sinan Aygün, HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, bazı ilçe belediye başkanlarının yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

Törene, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, ''Ergenekon'' davası kapsamında tutuklu bulunan CHP Zonguldak milletvekili Prof. Dr. Mehmet Haberal, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi ve kurum da çelenk gönderdi.

Bu arada, Çağdaş Eğitim Vakfının (ÇEV) bağış çelenginde ''Fenerbahçe Spor Kulübü Aziz Yıldırım'' yazdığı görüldü.

Öte yandan, cami çıkışında Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanvekili Göksel Gümüşdağ, gazetecilerin sorusu üzerine, Gürsel Tekin'e baş sağlığı dilediklerini söylemekle yetindi. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler