YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TEKEL'e sanatçı desteği
TEKEL'e sanatçı desteği
19 Şubat 2010 17:35
Tarık Akan ve Rutkay Aziz, TÜRK-İŞ Genel Merkezi'ne gelerek TEK GIDA-İŞ Genel Başkanı Mustafa Türkel ile görüştü.

Bir grup sanatçı eylemdeki Tekel işçilerini ziyaret etti.

Görüşmenin ardından genel merkez önünde işçilere seslenen konuşma yapan Tarık Akan ''Ülkem adına sizlere teşekkür ediyorum'' dedi. İşçilerin unutulmuş bir şeyleri tekrar hatırlattığını anlatan Akan ''Örgütsüz bir toplum toplum değildir, örgütü, sendikası olmayan işçi de işçi değildir. Bunları hatırlattınız sağ olun'' diye konuştu.

Türkiye'nin zor günler geçirdiğini dile getiren Sanatçı Akan, Türkiye Cumhuriyeti'nin demokrasiye inanan çok fazla insanını feda ettiğini ileri sürdü. Akan, mücadelenin ülke aydınlığa çıkaracağını da belirtti.

Rutkay Aziz de, TEKEL işçilerinin ortaya koyduğu özgürlük mücadelesinin aynı zamanda bir ekmek kavgası olduğunu ifade ederek, TEKEL işçilerinin 67 gündür işçi sınıfı için çok önemli bir sayfa açtığını kaydetti.

TEKEL işçilerin demokrasi, barış için haksızlığa karşı verdikleri mücadelenin işçi sınıfının tarihine kazındığını ifade eden Aziz, tekel işçileriyle dayanışma amacıyla yarın Ankara'da yapılacak eylemde işçilerin yanında olacaklarını bildirdi. Aziz, ''Hakkınızı alma yolunda özgürlük, demokrasi, barış yolunda yolunuz, yolumuz açık olsun'' dedi.

Tarık Akan ve Rutkay Aziz daha sonra işçilerin çadırlarını ziyaret ederek bir süre sohbet ettiler.

Daha sonra işçileri ziyaret eden Tolga ve Pınar Sağ işçilerle birlikte türküler söyledi.

Pınar Sağ burada yaptığı konuşmada, TEKEL işçilerinin, çocuklarının geleceği için mücadele ettiklerini, sanatçılar olarak her zaman işçilerin yanında yer alacaklarını ifade etti. Fikirlerinden dolayı kendisinin de yargılandığını anımsatan Sağ, fikir özgürlüğü, insan hakları ve işçi hakları için mücadelenin devam edeceğini belirtti. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler