YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'TEKEL'cilerin vapur eylemi
TEKEL işçilerinin günlerdir süren eylemleri devam ediyor.. Bugün bir eylemde İzmir'de yaşandı. İşçiler bindikleri vapuran inmediler... Eylemlerle ilgili Ankara'da konuşan Bircan Akyıldız ise, "Mücadelenin kazanılması için ne gerekiyorsa yapacağız" diye ko
'TEKEL'cilerin vapur eylemi
13 Ocak 2010 / 15:03 Güncelleme: 13 Ocak 2010 / 15:09

İzmir'in Karşıyaka ilçesi Bostanlı iskelesinden vapura binen bir grup tekel işçisi ve aileleri, geldikleri Konak iskelesinde vapurdan inmeyerek, eyleme başladı.

Bostanlı'ya otobüslerle giden işçiler ve aileleri, buradan Konak iskeleye gelen vapura bindi. İskeleye yanaşan ''Yalova 1'' isimli vapurdan inmeyen işçiler ve aileleri, hükümeti protesto eden sloganlar atarak, eylemlerini vapurda sürdürüyor.

Yeniden yolcu alarak Bostanlı'ya hareket etmesi gereken vapur, eylemci işçiler nedeniyle iskeleden ayrılamıyor.

İskelede geniş güvenlik önlemleri alındı.

NE GEREKİYORSA YAPACAĞIZ

Bu arada TEKEL işçilerinin günlerdir süren eylemleri ile ilgili Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız, ''Bu mücadelenin kazanılması için ne gerekiyorsa yapacağız'' dedi.

Türkiye Kamu-Sen Yönetim Kurulu üyeleri Türk-İş Genel Merkezi'ni ziyaret ederek, Genel Başkan Mustafa Kumlu ile görüştü.

Akyıldız, görüşmenin ardından genel merkez önünde yaptığı açıklamada, TEKEL işçilerinin mücadelesinin eskilere dayanan bir hak mücadelesi olduğunu söyledi. TEKEL işçilerinin yanında olmayı sorumluluk kabul ettiklerini ifade eden Akyıldız, ''Her zaman yanınızda olacağız. Bundan emin olun'' diye konuştu.

Bugüne kadar haklı olmadıkları bir konuda bağırmadıklarını dile getiren Akyıldız, şunları kaydetti:

''İşin içinde haklılık varsa o zaman susmayız, susturulamayız. TEKEL işçisi bu hak mücadelesinde mutlaka kazanacaktır. Bu mücadelenin kazanılması için ne gerekiyorsa yapacağız. İşin ucu genel greve gitse, sonuna kadar gideceğiz. Sonuna kadar yanınızda olacağız.''

Akyıldız'ın konuşması sırasında TEKEL işçileri de eylemle ilgili sloganlar attı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler