YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TEKEL işçileri pes etmiyor
TEKEL işçilerinin 50 günü aşan eylemleri devam ediyor. Süresiz açlık grevina başlayan eylemciler açlık grevinden geri adım atacağa benzemiyor...
TEKEL işçileri pes etmiyor
06 Şubat 2010 / 12:29 Güncelleme: 06 Şubat 2010 / 12:29

Tekel işçilerinden 142'sinin dün başlayan süresiz açlık grevi, Türk-İş Genel Merkezi'nde sürüyor.

Açlık grevine katılan işçiler, eylemlerine konferans salonunda devam ediyor. Eyleme, 16 kadın işçi de katılıyor.

Başlarına ''siyah'' kurdele bağlayan işçilerin üzerindeki beyaz önlüklerde de ''Onursuz yaşamaktansa onurlu ölmeyi tercih ederim'', ''Ölmek var dönmek yok'', ''Sadece çocuklarım için'', ''Çocuklarımızın geleceğini istiyorum'' ifadeleri yer alıyor. İşçilerden bazılarının üzerlerindeki önlüklerde de çocuklarının fotoğrafları bulunuyor.

Gazete ve televizyonlarda Tekel işçilerine ilişkin çıkan haberleri takip eden açlık grevindeki işçiler, eylem süresince yaşadıkları olayları ve duygularını kağıda döktü.

Bu arada, açlık grevine devam eden işçilerden 3'ünün mide bulantısı ve baş ağrısı şikayetleriyle hastaneye kaldırıldığı öğrenildi. İşçilerin, hastanelerdeki kontrollerin ardından Türk-İş Genel Merkezi'ne dönerek açlık grevine devam ettikleri bildirildi.

Dışarıdaki çadırlarda eylemi devam ettiren işçilere, CHP Çankaya İlçe Örgütü sabah saatlerinde çorba dağıttı. Ayrıca Atatürkçü Düşünce Derneği Yönetim Kurulu üyeleri ve Kimya Mühendisleri Odası üyeleri de Tekel işçilerini ziyaret ederek, eylemi desteklediklerini belirtti.

BATTANİYE, ODUN, KUMANYA VE İLAÇ İHTİYACI

Sendika yetkilileri, özellikle gece saatlerinde hava sıcaklığının çok düşmesi nedeniyle işçilerin ısınma problemi yaşadıklarını, şu ana kadar işçilere yapılan battaniye yardımına rağmen bu konudaki ihtiyacın sürdüğünü ifade etti.

Çadırlardaki sobalarda yakmak için oduna da gereksinim duyulduğunu kaydeden yetkililer, açlık grevine katılmayan işçiler için de kumanyaya ihtiyaç olduğunu söyledi.

İşçilere gönüllü sağlık hizmeti sunan doktorlar ise özellikle solunum yolu rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılan ilaçlara gereksinim duyulduğunu bildirdi.

A.A.

Son kullanma tarihi
 // Neşet Ulavur
Genellikle marketlerde son kullama tarihi geçen veya yaklaşan ürünlerde indirim yaparlar,halkda bunu alır yer,toptancılarda bu tür ürünleri bakkallara kakalamaya çalışır,veya yemekhanelere verirler,milletde yer,yemek zorunda ,şimdiye kadar son kullanma tarihi geçmiş ürünün atıldığı görüldümü hayır,tekel işçileri en iyisi devletin dediğini yapsın,son kullanma tarihleri yaklaştı....
08 Şubat 2010 22:19
siyasi işçiler...
 // ibrahim çelikoğlu
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
06 Şubat 2010 14:37
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler