YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TEKEL işçileri Maliye'ye yürüdü
Bir grup TEKEL işçisi Maliye Bakanlığı'na yürüyerek bakan Şimşek'i protesto etti
TEKEL işçileri Maliye'ye yürüdü
11 Şubat 2010 / 12:02 Güncelleme: 11 Şubat 2010 / 14:02

Bir grup Tekel işçisi, Maliye Bakanlığı önünde protesto eylemi yaptı.

Türk-İş Genel Merkezi önünde eylemlerini sürdüren Tekel işçilerinden bir grup, Maliye Bakanlığı önüne gelerek çeşitli sloganlar attı.

Türk-İş Genel Sekreteri Mecit Amaç, burada yaptığı açıklamada, ''Fabrikalar, tarlalar, siyasi iktidar onların olsun. Biz sadece işçilik haklarımızı istiyoruz'' dedi.

Amaç, Maliye Bakanlığının, yaşanılan süreçte etkili olduğu için böyle bir eylem gerçekleştirdiklerini söyledi. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in işçileri anlamadığını savunan ve Bakan'ın ''biz onlara merhamet ettik ve onları çekiyoruz'' şeklinde bir söylemi bulunduğunu ifade eden Amaç, ''Biz, sizin kulunuz muyuz ki bize merhamet ediyorsunuz?'' diye konuştu.

Amaç, iktidarı kendilerinin seçtiğini ifade ederek, bu nedenle iktidarın sorunları çözmesi gerektiğini söyledi. Merhamet beklemediklerini, sadece haklarını istediklerini belirten Amaç, ''Biz siyaset de yapmıyoruz. Sadece 'arkadaşlarımızın haklarını verin' diyoruz. Bakın o zaman yarın bir Tekel işçisini burada bulamazsınız'' dedi.

Konuşmanın ardından yaklaşık iki dakika oturma eylemi yapan Tekel işçileri, yürüyerek Türk-İş Genel Merkezi önüne gitti.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler