YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TEKEL eyleminde olay!
Denizli'de TEKEL işçilerine destek amacıyla düzenlenen eylemde olaylar çıktı!
TEKEL eyleminde olay!
04 Şubat 2010 / 14:53 Güncelleme: 04 Şubat 2010 / 14:57

Denizli'de TEKEL işçilerine destek amacıyla düzenlenen eylem gergin başladı, olaylı bitti.

TÜRK-İŞ, HAK-İŞ, DİSK, TÜRKİYE KAMU-SEN ve KESK'in aldığı karar doğrultusunda TEKEL işçileriyle dayanışma amacıyla tüm yurtta greve gidilirken, Denizli'de TEKEL işçileri ve ailelerine destek için Bayramyeri Meydanı'nda eylem düzenlendi. Polisin geniş güvenlik önlemleri aldığı eyleme, sivil toplum örgütlerinin yanı sıra siyasi partiler de destek verdi. Çocukların pankart taşıdığı eylemde, hükümetin TEKEL işçileriyle ilgili aldığı karar protesto edilirken, sık sık sloganlar atıldı.

Oldukça sakin bir havada başlayan eylem, basın açıklamalarının okunması sırasında gergin anların yaşanmasına sebep oldu. Basın açıklamasını okuyan görevlinin yanına gelen bir kişi, eylemden sonra AK Parti binasına yürüyeceklerini ve herkesin bu yürüyüşe katılmasının anons edilmesini istemesi üzerine, görevli tertip komitesinin böyle bir kararı olmadığını ve eylemin Bayramyeri Meydanı'nda sona ereceğini söyledi

Bu sırada arka tarafta bulunan bir kişi ile tartışmaya başlayan şahıs, birden karşısındakine kafa atınca ortalık karıştı. Araya girenler ve tertip komitesi üyeleri olayı büyümeden yatıştırırken, eylemin sona ermesinin ardından gerginlik arttı.

Aralarında SDP, İP ve TKP'ye mensup bir grup Delikliçınar Meydanı'na yürümek isteyince polis buna izin verilmeyeceğini ve herkesin dağılmasını istedi. Polisin bu talebini kabul etmeyen grup, ellerinde pankart ve dövizlerle, sloganlar atıp yürümeye başladı.

Grup Denizli Valiliği önüne kadar sloganlarla yürüdükten sonra burada çevik kuvvet ekipleri tarafından yolu kesildi. Kendilerine dağılma çağrısı yapılan grup, dağılmak yerine polisin oluşturduğu barikatı delmeye çalışınca olaylar çıktı. Polis ekipleri grubu dağıtmak için büyük çaba sarfederken, gruptakiler de uzun süre polise mukavemet gösterdi. Olayda büyük arbede yaşanırken, polis grubu yoldan çıkarıp kaldırıma yöneltti. Burada yürüyüşe devam eden grupla polis arasında zaman zaman tartışmalar sürerken, Delikliçınar Meydanı'na kadar yürüyen gruba polis müdahale etmedi. Polis araçlarından birine atılan sert bir cisim aracın arka camının kırılmasına sebep oldu.

Yürüyüşçüler Delikliçınar Meydanı'nda eylemlerine son verdi. (İHA)
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler