YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tek tip askerlik geliyor
Tek tip askerlik geliyor
14 Ağustos 2011 22:23
Genelkurmay'ın tek tip askerlikle ilgili bir çalışmasının olduğunu söyleyen Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, 'Şu anda askerlik süresiyle ilgil bir çalışma yok.' dedi.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, ''Karayılan'ın yakalanmasıyla ilgili bekleyip, göreceğiz, net olarak hangi isim olduğu henüz açıklanmadı'' dedi.

Bakan Yılmaz, AK Parti'nin 10. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında geldiği Tekirdağ'da, Vali Zübeyir Kemelek'i ziyaret etti.

Yılmaz, valilik ziyaretinde, Tekirdağ'da ulaşım alanında büyük yatırımlar yapıldığını söyledi.

Ulaşıma yapılan katkıların Tekirdağ'a ve Türkiye'ye büyük fayda sağlayacağını anlatan Bakan Yılmaz, şunları kaydetti:

''Demiryoluyla gelecek katkı, turizmle gelecek katkılardan muhakkak daha fazla. Türkiye'nin ihracatı şu anda 136 milyar dolar. Hedefimiz ihracatı 2023'te 500 milyar dolara çıkarmak. Bunu yapabilmek için mevcut limanların kapasitesinin 2 katına çıkarılması gerek. Böylece hem Tekirdağ Limanı hem de Asya Port Limanı'nın kapasitesi artar ve Türkiye'nin ihracatını karşılar diye düşünüyoruz. Ama mevcut limanların da modernize edilmesi lazım.''


-SÖZLEŞMELİ ER ÇALIŞMALARI


Yılmaz, bir gazetecinin askerlik süresi ve sözleşmeli er çalışmalarıyla ilgili sorusu üzerine, Milli Savunma Bakanlığı'nın şu anda askerlik süresiyle ilgili bir çalışmasının olmadığını belirtti.

Genelkurmay Başkanlığı'nın tek tip askerlikle ilgili bir çalışması olduğunu bildiren Yılmaz, ''Genelkurmay Başkanlığı tek tip askerlikle ilgili bir çalışma yapacak ve bize iletecek. Bundan sonrası siyasi otoritenin. Çalışmanın tamamlanmasını bekliyoruz. Sözleşmeli er çalışmaları kapsamında, ilk aşamada 5 bin sözleşmeli er alınması için çalışma yapıldı. Bununla ilgili başvurular devam ediyor. Sözleşmeli erlerin hepsini bir arada değil, parça parça alacağız'' diye konuştu.


-''TÜRKİYE İYİ YÖNETİLİYOR''


Valilik ziyaretinin ardından AK Parti Tekirdağ İl Başkanlığı'na geçen Bakan Yılmaz burada da AK Parti'nin güçlü bir parti olduğunu belirtti.

AK Parti'nin milletin teveccühünü kazandığını anlatan Yılmaz, şunları söyledi:

''Hizmet aracıyla ilişkili olarak, milleti aldığımız noktadan çok daha ileri noktaya getirdik. Kişi başına düşen gelir 3 bin dolar üzerindeyken, şimdi 10 bin doların üzerinde. Türkiye'nin bu süreç içerisinde nasıl yönetildiğine bakmak için kıyaslamak yapmak çok önemli. Bizim, ister Balkanlar'da, ister Avrupa'da, ister Ortadoğu'da hangi ülkeyle kıyaslarsanız kıyaslayın, ölçümüz, gideceğimiz yol Avrupa Birliği. Yunanistan'a AB milyarlarca avro destek verdi. Yapılan yardımlarla Yunanistan'ın kurtarıldığını söylemek mümkün değil. İlave desteğe ihtiyacı var.

Türk kamu maliyesi 200 yıldan bu yana ilk defa İngiliz kamu maliyesinden daha iyi durumda. Türkiye çok iyi yönetiliyor. Bu kadro ustalık döneminde, Türkiye'yi 21. yüzyıla parlayan yıldız olarak taşıyacak. Sayın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile birlikte Tarhan ve Tebriz'e gittik. Tebriz gezisinde, insanlar sokaklara dökülüp 'Türkiye' diye bağırdı. Cumhurbaşkanı Gül, eğer Kayseri veya Tekirdağ'a gelse belki bu kadar coşkuyla karşılanamazdı. Buradan da anlaşılıyor ki, Türkiye'nin onurlu bir dış politikası var. Eğer Türkiye güçlü olursa, Türkiye'nin komşularıyla bağlantısı birliği devam eder.'' AA

askerlik
 // isa melik
üniversite bitirenle bitirmeyen aynı süre askerlik yapsın.diploması olmayıpta yanında 100 lerce çalışan insanlar var.adalet olacaksa olsun artık.Ayrıca bedelli askerlik devam etsin.Mesela 27 yaşındaki insan 20 yaşından bu yana askere gidemediyse kesinlikle iş yüzünden gidememiştir.Bu soruna bir çözüm getirilmesi gerekiyor.Uzm.Doktor İsa Melik ANKARA...
03 Aralık 2011 17:55
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler