YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tek başına 5 zırhlı birliğe direndi
FETÖ'nün 15 Temmuz'da gerçekletirdiği darbe girişimi sırasında, darbeci askerlerin zırhlı araçlarla geçişi sırasında elindeki Türk bayrağı ile onları durdurmaya çalışan vatandaşın görüntüleri MOBESE kameralarına yansıdı.
Tek başına 5 zırhlı birliğe direndi
21 Ağustos 2016 / 21:40 Güncelleme: 21 Ağustos 2016 / 21:49

Ankara'da 15 Temmuz gecesi FETÖ mensubu askerlerin karşısına bayrağı ile tek başına dikilen vatandaşın yeni görüntüleri ortaya çıktı. MOBESE kamerasınca çekilmiş ve yeni yayınlanan görüntüde vatandaşın elindeki Türk bayrağı ile darbecilere tek başına direndiği anlar daha net görülüyor.

15 Temmuz gecesi elindeki Türk bayrağı ile darbecilere tek başına direnen ve kısa sürelide olsa onları engellemeyi başaran vatandaşa ait yeni görüntüler ortaya çıktı.

ELİNDEKİ BAYRAĞI SALLAYARAK ZPT'LERİN ÖNÜNE DİKİLDİ

MOBESE sistemince değişik bir açıdan kaydedilen, daha net görüntülerde, darbe girişimin ilk saatlerinde Çankaya Caddesi Atatürk bulvarı kavşağı üzerinde ilerleyen ve üzerinde tam teçhizatlı darbeci askerlerin bulunduğu 5 adet ZPT' yi gören ve elinde Türk bayrağı olan vatandaş bir anda elindeki bayrağı sallayarak tek başına ZPT lerin önüne dikiliyor.

KISA SÜRE DE OLSA DARBECİLERİN GEÇİŞİNİ ENGELLEDİ

Bir an için şaşıran ve ne yapacaklarını bilemeyen darbecilere zırhlı aracı vatandaşın üzerine sürerek korkutmaya çalışsalarda sonuç alamıyorlar.Zırhlı aracın paletleri önüne yatan vatandaş darbecileri engelleyerek durdurmayı başarıyor. 

Zıhlı aracın önüne sürekli atlayarak manevra yapmasını engelleyen vatandaş kısa sürelide olsa darbecilerin geçişlerini engellemeyi başarıyor. 

ZOR KULLANARAK ZPT'NİN ÖNÜNDEN UZAKLAŞTIRDILAR

Kararlı vatandaş ile bu şekilde baş edemeyeceklerini anlayan darbeci askerlerden biri araçtan inerek, önce vatandaşı çekilmesi yönünde ikna etmeye çalışıyor. Vatandaşı ikna edemeyeceğini anlayan darbeci asker bu defa zor kullanarak vatandaşı ZPT'nin önünden uzaklaştırıyor. 

Darbeciler tarafından tartaklanarak yoldan uzaklaştırlan vatandaşın akibetinin ne olduğu bilinmezken, darbecilere ait zırhlı araç konvoyu ilerlemesini sürdürüyor.

15 Temmuz gecesi halkın iradesi karşısında ezilen darbecilerin caresizliği ve acımasızlığı görüntülerde bir kez daha göze çarpıyor.

Allahuekber!
 // Boğaçhan
Mangal gibi yürek dedikleri işte böyle bir şey! Cenabı-ı Hak bu aslan kardeşimizi iki cihanda da aziz eylesin....
22 Ağustos 2016 Pazartesi 11:42
1
 // 1
İdam ne zaman gündeme gelecek?işi soğutup unutturmaya mı çalışacaksınız bir çok konu gibi......
22 Ağustos 2016 07:56
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler