YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tehdit ve baskıyla dağa çıkarılıyor
Tehdit ve baskıyla dağa çıkarılıyor
09 Kasım 2011 07:59
Güvenlik güçlerinin PKK terör örgütüne yönelik operasyonları devam ediyor. Bomba yağmuruna tutulan kamplar yerle bir olurken ele geçirilen bazı fotoğraflar, 13-14 yaşındaki çocukların bile teröre alet ediliğini ortaya koydu.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yoğun olarak yürütülen operasyonlarda PKK'ya ait kamplar dağıtılırken, teröristlerin dağ yaşamına ait ipuçları veren çok sayıda fotoğraf da ele geçiriliyor.

PKK'nın Hakkâri kırsalında bulunan kamplarından birinde çekilen fotoğraflar, örgütün çocukları bile teröre alet ettiğini ortaya koydu. Bazı fotoğraflarda henüz 13-14 yaşlarındaki çocuklar ellerindeki silahlarla poz veriyor.

İstihbarat kaynakları, çocukların ailelerine tehdit ve baskı yapılarak dağa çıkarıldıklarını kaydediyor. Fotoğraflarda dikkat çeken başka bir unsur ise örgüt üyelerinin sahip olduğu silahlar... M-16 Amerikan piyade tüfeği ilk dikkat çeken silahlardan. Görüntülere yansıyan silahların benzerleri geçtiğimiz günlerde Mardin Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin operasyonu ile yakalanmıştı.

Şırnak kırsalında yakalanan 88 silah, suikat için özel hazırlanmış dürbün teknolojisine sahipti.

Sabah

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler